Start › Uppsala län › Uppsala
Bellisimi uppsala beuty center AB
Utveckling7 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 66 | 463 | 334 | 203 | 0 |
| Nettoomsättning | 0 | 66 | 463 | 303 | 203 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | – | 31 | – | – |
| Rörelsekostnader | −15 | 49 | 462 | 469 | 193 | 185 |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | – | – | 0 | 105 |
| Handelsvaror | – | 0 | 4 | 28 | 2 | 22 |
| Övriga externa kostnader | 1 | 19 | 207 | 265 | 172 | 49 |
| Personalkostnader | 0 | 18 | 220 | 157 | 0 | – |
| Av- och nedskrivningar | −15 | 12 | 32 | 20 | 20 | 8 |
| Rörelseresultat | 15 | 17 | 1 | −135 | 10 | −185 |
| Finansiella poster | 0 | −16 | −1 | −3 | 0 | – |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | 0 | −17 | 0 | – | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 1 | 0 | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 15 | 1 | 0 | −138 | 9 | −185 |
| Resultat före skatt | 15 | 1 | 0 | −138 | 9 | −185 |
| Årets resultat | 15 | 1 | 0 | −138 | 9 | −185 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 110 | 96 | 140 | 166 | 239 | 114 |
| Anläggningstillgångar | 87 | 72 | 55 | 99 | 34 | 50 |
| Immateriella anläggningstillgångar | 29 | – | – | – | – | – |
| Hyresrätter och liknande rättigheter | 29 | – | – | – | – | – |
| Materiella anläggningstillgångar | 58 | 43 | 55 | 99 | 34 | 50 |
| Inventarier, verktyg och installationer | 58 | 43 | 55 | 99 | 34 | 50 |
| Finansiella anläggningstillgångar | – | 29 | 0 | – | – | – |
| Andra långfristiga fordringar | – | 29 | 0 | – | – | – |
| Omsättningstillgångar | 23 | 25 | 85 | 68 | 205 | 64 |
| Kortfristiga fordringar | 23 | 25 | 54 | 45 | 75 | 29 |
| Kundfordringar | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Övriga fordringar | 23 | 25 | 25 | 16 | 45 | – |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | 0 | 29 | 29 | 29 | 29 |
| Kassa och bank | – | 0 | 31 | 23 | 130 | 36 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 110 | 96 | 140 | 166 | 239 | 114 |
| Eget kapital | 110 | 95 | 94 | −63 | 50 | −135 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 60 | 45 | 44 | −113 | 0 | −185 |
| Balanserat resultat | 45 | 44 | 44 | 25 | −10 | – |
| Årets resultat | 15 | 1 | 0 | −138 | 9 | −185 |
| Långfristiga skulder | 0 | 0 | 9 | 228 | 183 | 266 |
| Övriga skulder | 0 | 0 | 9 | 228 | 183 | 266 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 1 | 36 | 2 | 7 | −17 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Övriga skulder | 0 | 1 | 36 | 2 | 7 | −17 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | −113 | 0 | −185 |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | – | 25 | 175 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
Bolaget har ansökt om att få öppna bankkonto hos en ny bank.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
2024
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen avviker med mer än 30% eftersom bolaget varit tvungen att avsluta sin verksamhet pga avsaknad av en bank.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen avviker med mer än 30%...[Kommentera]
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Hyresrätter och liknande rättigheter
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 29 | 29 | 29 |
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 112 | 112 | 112 | 112 | 236 | 62 | 58 |
| Årets inköp | – | – | – | – | 112 | 4 | – |
| Försäljningar och utrangeringar | – | – | – | – | −62 | 0 | – |
| Ackumulerade avskrivningar | 54 | 69 | 57 | – | – | – | – |
| Årets avskrivningar | 11 | 12 | 31 | – | 13 | 28 | – |
| Återförda avskrivningar | 26 | – | – | – | – | – | – |
Om bolaget
- Adress
- S:T PERSGATAN 22, 753 22 UPPSALA
- Registrerat
- 2018-07-20
- Bransch
- Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
Verksamhet enligt registret
Erbjuda produkter och tjänster inom kroppsvård och skönhetsvård. Behandlingar såsom ansiktsbehandlingar, massage, vaxning, kroppsbehandlingar, pedikyr, manikyr, makeup samt laser- behandlingar.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-30
- Programvara
- BL Bokslut
Allmänt om verksamheten
Föremålet för bolagets verksamhet är främst barberare men erbjuder även tjänster inom damfrisering. Bolaget säljer produkter inom hårvård, kroppsvård och skönhetsvård och har behandlingar såsom ansiktsbehandlingar och vaxning. Bolaget bedriver ingen verksamhet sedan bolaget blev av med sitt bank, vilket innebär att bolaget inte kan ta betalt för sin försäljning eller betala sina leverantörer.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.