Start › Stockholms län › Vällingby
Reperio Utveckling AB
Utveckling8 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 581 |
| Nettoomsättning | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 1 | 581 |
| Rörelsekostnader | 46 | 43 | 53 | 40 | 35 | 57 | 65 | 99 |
| Övriga externa kostnader | 36 | 26 | 32 | 18 | 25 | 38 | 58 | 49 |
| Personalkostnader | 10 | 18 | 21 | 22 | 10 | 19 | 7 | 51 |
| Rörelseresultat | −46 | −43 | −53 | −40 | −35 | −57 | −65 | 482 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | – | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −46 | −43 | −53 | −40 | −35 | −57 | −65 | 482 |
| Bokslutsdispositioner | – | – | – | 0 | 7 | 58 | 66 | −120 |
| Förändring av periodiseringsfonder | – | – | – | 0 | 7 | 58 | 66 | −120 |
| Resultat före skatt | −46 | −43 | −53 | −40 | −28 | 1 | 1 | 362 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 1 | 1 | 80 |
| Årets resultat | −46 | −43 | −53 | −40 | −28 | 0 | 1 | 282 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 80 | 126 | 169 | 262 | 302 | 339 | 396 | 553 |
| Omsättningstillgångar | 80 | 126 | 169 | 262 | 302 | 339 | 396 | 553 |
| Kortfristiga fordringar | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 9 | 17 | 47 |
| Övriga fordringar | 2 | 2 | 4 | 1 | 1 | 9 | 17 | 47 |
| Kassa och bank | 78 | 124 | 165 | 260 | 301 | 329 | 379 | 506 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 80 | 126 | 169 | 262 | 302 | 339 | 396 | 553 |
| Eget kapital | 80 | 126 | 169 | 262 | 302 | 330 | 330 | 409 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 30 | 76 | 119 | 212 | 252 | 280 | 280 | 359 |
| Balanserat resultat | 76 | 119 | 172 | 252 | 280 | 280 | 279 | 78 |
| Årets resultat | −46 | −43 | −53 | −40 | −28 | 0 | 1 | 282 |
| Obeskattade reserver | – | – | – | – | 0 | 7 | 65 | 131 |
| Periodiseringsfonder | – | – | – | – | 0 | 7 | 65 | 131 |
| Kortfristiga skulder | – | 0 | – | 0 | 1 | 2 | 1 | 13 |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 |
| Övriga skulder | – | 0 | – | – | – | – | 0 | 13 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | – | – | 40 | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 252 | 280 | 280 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
Styrelsen bedömer att utbrottet av viruset Covid-19 skulle kunna få en väsentlig negativ effekt på företagets resultat på nya året, man att styrelsen i dagsläget inte kan bedöma hur stor. Styrelsen följer aktivt utvecklingen och vidtar löpande åtgärder för att begränsa effekten.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
Om bolaget
- Adress
- DALKÄRRSLEDEN 63, 162 71 VÄLLINGBY
- Registrerat
- 2017-05-23
- Bransch
- Övrig stödverksamhet för utbildningsväsendet
Verksamhet enligt registret
Företaget ska bedriva verksamhet inom coaching och personlig utveckling av klienter, huvudsakligen på individnivå samt därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 847-9909
- Reperio Affärsutveckling AB
kontrollerat 2026-10-15
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-22
- Programvara
- Fortnox Bokslut & Skatt
Allmänt om verksamheten
Företaget bedriver verksamhet inom coaching och personlig utveckling av klienter, huvudsakligen på individnivå.Bolaget har sitt säte i Stockholm.
Väsentliga händelser
Den utåtriktade verksamheten har varit pausad under 2025, då en satsning gjorts på vidareutveckling av företagets träningsmetoder för att kunna återstarta med bibehållen och stärkt kraft.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.