CPMA AB
Utveckling3 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | – |
| Rörelsekostnader | 26 | 3 | 15 |
| Övriga externa kostnader | 2 | 3 | 15 |
| Övriga rörelsekostnader | 23 | – | – |
| Rörelseresultat | −26 | −3 | −15 |
| Finansiella poster | −1 | 11 | 3 130 |
| Resultat från andelar i intresseföretag | – | 0 | 2 942 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | −1 | 11 | 188 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −27 | 8 | 3 116 |
| Resultat före skatt | −27 | 8 | 3 116 |
| Skatt på årets resultat | 0 | 2 | 1 |
| Årets resultat | −27 | 6 | 3 115 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 3 380 | 3 409 | 3 401 |
| Anläggningstillgångar | 856 | 3 377 | 1 136 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 856 | 3 377 | 1 136 |
| Andelar i koncernföretag | 17 | 17 | 17 |
| Fordringar hos koncernföretag | 839 | 3 355 | 1 115 |
| Andra långfristiga fordringar | 0 | 5 | 5 |
| Omsättningstillgångar | 2 523 | 32 | 2 265 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | – | – |
| Övriga fordringar | 0 | – | – |
| Kassa och bank | 2 523 | 32 | 2 265 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 3 380 | 3 409 | 3 401 |
| Eget kapital | 2 709 | 2 736 | 3 140 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 |
| Fritt eget kapital | 2 684 | 2 711 | 3 115 |
| Balanserat resultat | 2 711 | 2 705 | – |
| Årets resultat | −27 | 6 | 3 115 |
| Kortfristiga skulder | 670 | 673 | 261 |
| Skatteskulder | 0 | 3 | 1 |
| Övriga skulder | 670 | 670 | 260 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | 0 | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | – | 410 |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Notera att detta bokslut är upprättat på fler än 12 månader.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 17 | 17 | 17 |
| Årets inköp | – | – | 17 |
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 5 | 5 |
| Årets inköp | – | – | 5 |
| Försäljningar och utrangeringar | 5 | – | – |
Fordringar hos koncernföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 839 | 3 355 | 1 115 |
| Årets inköp | – | 2 240 | 1 115 |
| Försäljningar och utrangeringar | 2 515 | – | – |
Om bolaget
- Adress
- BALTZARSGATAN 16, 211 36 MALMÖ
- Registrerat
- 2022-11-28
Verksamhet enligt registret
Konsultverksamhet inom Bygg och fastighet Förvaltning av värdepapper
Bankgironummer
- 508-0320
- CPMA AB
kontrollerat 2026-10-25
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Kävlinge kommun
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-03-29
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Förvaltning av värdepapper. Företaget har sitt säte i Kävlinge kommun .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
Neel Reel Estate SL
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=Neel Reel Estate SL; ForetagetsSate=Palma De Mallorca