Start › Hallands län › Halmstad
Fingers Crossed AB
Utveckling4 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 138 | 137 | 0 |
| Nettoomsättning | 0 | 138 | 137 | 0 |
| Rörelsekostnader | 12 | 171 | 602 | 426 |
| Övriga externa kostnader | 12 | 33 | 60 | 28 |
| Personalkostnader | 0 | 138 | 542 | 398 |
| Rörelseresultat | −12 | −34 | −465 | −426 |
| Finansiella poster | 387 | 47 | 476 | 713 |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | 48 | – | – |
| Resultat från andelar i intresseföretag | – | – | 476 | 713 |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | 388 | – | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 1 | 0 | 0 | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 1 | 1 | 0 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 376 | 13 | 11 | 287 |
| Bokslutsdispositioner | – | 0 | 50 | −50 |
| Förändring av periodiseringsfonder | – | 0 | 50 | −50 |
| Resultat före skatt | 376 | 13 | 61 | 237 |
| Skatt på årets resultat | 0 | 4 | 15 | 50 |
| Årets resultat | 376 | 9 | 46 | 188 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 436 | 129 | 258 | 408 |
| Anläggningstillgångar | 25 | 10 | 1 | 1 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 25 | 10 | 1 | 1 |
| Andelar i intresseföretag | 25 | 10 | 1 | 1 |
| Omsättningstillgångar | 411 | 119 | 257 | 407 |
| Kortfristiga fordringar | 290 | 75 | 69 | 73 |
| Övriga fordringar | 290 | 75 | 0 | 1 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | 0 | 69 | 72 |
| Kassa och bank | 121 | 44 | 188 | 334 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 436 | 129 | 258 | 408 |
| Eget kapital | 411 | 35 | 71 | 213 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Fritt eget kapital | 386 | 10 | 46 | 188 |
| Balanserat resultat | 10 | 1 | 0 | – |
| Årets resultat | 376 | 9 | 46 | 188 |
| Obeskattade reserver | – | – | 0 | 50 |
| Periodiseringsfonder | – | – | 0 | 50 |
| Kortfristiga skulder | 25 | 94 | 187 | 145 |
| Leverantörsskulder | – | 0 | 8 | 12 |
| Skatteskulder | 4 | 32 | 82 | 54 |
| Övriga skulder | 13 | 51 | 43 | 24 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 8 | 11 | 55 | 55 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | – | 45 | 188 |
| Medel att disponera | – | – | 46 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Minskad omsättning beror på att konsultverksamheten har avslutats.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i intresseföretag
| Post | 2025-06-30 | 2024-06-30 | 2023-06-30 | 2022-06-30 |
|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 25 | 10 | 1 | 1 |
| Årets inköp | 15 | 10 | 0 | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 0 | 1 | 0 | – |
Om bolaget
- Adress
- RAMGRÄND 13 D, 302 77 HALMSTAD
- Registrerat
- 2022-01-12
- Bransch
- Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner
Verksamhet enligt registret
Handel med värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Halmstad
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-11-24
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Företaget har sitt säte i Halmstad kommun och verksamheten består av att förvalta värdepapper.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.