Start › Dalarnas län › Falun
MReblin AB
Utveckling2 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 15 | 14 | 12 | 10 | 18 |
| Övriga externa kostnader | 15 | 14 | 12 | 10 | 18 |
| Rörelseresultat | −15 | −14 | −12 | −10 | −18 |
| Finansiella poster | 72 | −13 | −22 | −76 | 1 027 |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | 72 | – | 0 | 2 | 1 027 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | – | 0 | 15 | 5 | – |
| Nedskrivningar av finansiella anläggningstillgångar | 0 | 13 | 38 | 84 | – |
| Resultat efter finansiella poster | 57 | −27 | −35 | −87 | 1 009 |
| Resultat före skatt | 57 | −27 | −35 | −87 | 1 009 |
| Årets resultat | 57 | −27 | −35 | −87 | 1 009 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 175 | 328 | 751 | 775 | 1 049 |
| Anläggningstillgångar | 86 | 84 | 97 | 135 | 219 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 86 | 84 | 97 | 135 | 219 |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | 86 | 84 | 97 | 135 | 219 |
| Omsättningstillgångar | 89 | 244 | 653 | 640 | 830 |
| Kortfristiga fordringar | – | – | 0 | 5 | – |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | – | 0 | 5 | – |
| Kassa och bank | 89 | 244 | 653 | 635 | 830 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 175 | 328 | 751 | 775 | 1 049 |
| Eget kapital | 146 | 299 | 530 | 760 | 1 034 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Fritt eget kapital | 121 | 274 | 505 | 735 | 1 009 |
| Balanserat resultat | 64 | 301 | 540 | 821 | – |
| Årets resultat | 57 | −27 | −35 | −87 | 1 009 |
| Kortfristiga skulder | 30 | 30 | 221 | 15 | 15 |
| Övriga skulder | 20 | 20 | 211 | 5 | 5 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2026
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2026-06-30 | 2025-06-30 | 2024-06-30 | 2023-06-30 | 2022-06-30 | 2021-12-26 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 221 | 219 | 219 | 219 | 219 | 0 |
| Årets inköp | 2 | – | – | 0 | 219 | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | 135 | 135 | 122 | 84 | 0 | – |
| Årets nedskrivningar | 0 | 13 | 38 | 84 | 0 | – |
| Återförda nedskrivningar | – | 0 | – | – | 219 | – |
Om bolaget
- Adress
- KNUT PEDERSSONS VÄG 38, 791 76 FALUN
- Registrerat
- 2021-12-27
Verksamhet enligt registret
Förvaltning av lös egendom
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2026
- Regelverk
- K2
- Säte
- Falun
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-10-15
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Företagets huvudsakliga verksamhet består av att förvalta lös egendom. Företaget har sitt säte i Falun .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.