Sasha's Secret AB
Utveckling4 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | −135 | 151 | 87 | 16 | – |
| Nettoomsättning | 15 | 151 | 87 | 16 | – |
| Förändring av lager av produkter i arbete | −150 | – | – | – | – |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | – | 0 | – |
| Rörelsekostnader | 56 | 171 | 221 | 129 | – |
| Råvaror och förnödenheter | 8 | – | – | – | – |
| Handelsvaror | – | 105 | 40 | 12 | – |
| Övriga externa kostnader | 48 | 66 | 181 | 117 | – |
| Rörelseresultat | −191 | −20 | −134 | −113 | – |
| Finansiella poster | −8 | −18 | −19 | −5 | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | – | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 8 | 18 | 19 | 5 | – |
| Resultat efter finansiella poster | −199 | −38 | −153 | −118 | – |
| Resultat före skatt | −199 | −38 | −153 | −118 | – |
| Årets resultat | −199 | −38 | −153 | −118 | – |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 25 | 251 | 309 | 467 | – |
| Omsättningstillgångar | 25 | 251 | 309 | 467 | – |
| Varulager m.m. | 0 | 158 | 263 | 303 | – |
| Färdiga varor och handelsvaror | 0 | 158 | 263 | 303 | – |
| Kortfristiga fordringar | 21 | 7 | 13 | 13 | – |
| Övriga fordringar | 21 | 7 | 13 | 13 | – |
| Kassa och bank | 4 | 87 | 34 | 152 | – |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 25 | 251 | 309 | 467 | – |
| Eget kapital | 25 | 76 | 114 | 267 | – |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | – |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Fritt eget kapital | 0 | 51 | 89 | 242 | – |
| Balanserat resultat | 199 | 89 | 242 | 360 | – |
| Årets resultat | −199 | −38 | −153 | 242 | – |
| Långfristiga skulder | 0 | 144 | 189 | 200 | – |
| Skulder till kreditinstitut | 0 | 144 | 189 | 200 | – |
| Kortfristiga skulder | 0 | 31 | 6 | – | – |
| Övriga skulder | 0 | 31 | 6 | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | 0 | 0 | – | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | 148 | – | – | 360 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- Box 1067, 221 04 LUND
- Registrerat
- 2021-11-17
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska designa och producera kläder under eget varumärke med försäljning via webhandel samt därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-02-10
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget har under räkenskapsåret bedrivit e-handel med kläder. Företaget har sitt säte i Stockholm.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.