Start › Jämtlands län › Östersund
Fysiogaraget AB
Utveckling2 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 734 | 745 | 691 | 620 | 205 |
| Nettoomsättning | – | – | – | 0 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | 734 | 745 | 691 | 620 | 205 |
| Rörelsekostnader | 700 | 698 | 661 | 631 | 228 |
| Övriga externa kostnader | 686 | 684 | 647 | 617 | 228 |
| Av- och nedskrivningar | 14 | 14 | 14 | 14 | – |
| Rörelseresultat | 34 | 47 | 30 | −11 | −23 |
| Finansiella poster | 0 | 1 | 1 | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 1 | 1 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 34 | 48 | 30 | −11 | −23 |
| Bokslutsdispositioner | −9 | −11 | – | – | – |
| Förändring av periodiseringsfonder | −9 | −11 | – | – | – |
| Resultat före skatt | 25 | 37 | 30 | −11 | −23 |
| Skatt på årets resultat | 6 | 7 | – | – | – |
| Årets resultat | 19 | 30 | 30 | −11 | −23 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 181 | 212 | 184 | 242 | 125 |
| Anläggningstillgångar | 14 | 28 | 41 | 55 | – |
| Materiella anläggningstillgångar | 14 | 28 | 41 | 55 | – |
| Inventarier, verktyg och installationer | 14 | 28 | 41 | 55 | – |
| Omsättningstillgångar | 167 | 184 | 143 | 187 | 125 |
| Kortfristiga fordringar | 96 | 57 | 36 | 39 | 38 |
| Övriga fordringar | 54 | 15 | – | – | – |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 42 | 42 | 36 | 39 | 38 |
| Kassa och bank | 72 | 127 | 106 | 148 | 87 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 181 | 212 | 184 | 242 | 125 |
| Eget kapital | 111 | 107 | 62 | 23 | 34 |
| Bundet eget kapital | 36 | 36 | 36 | 27 | 27 |
| Aktiekapital | 36 | 36 | 36 | 27 | 27 |
| Fritt eget kapital | 75 | 71 | 26 | −4 | 7 |
| Balanserat resultat | 56 | 41 | −4 | 7 | 30 |
| Årets resultat | 19 | 30 | 30 | −11 | −23 |
| Obeskattade reserver | 20 | 11 | – | – | – |
| Periodiseringsfonder | 20 | 11 | – | – | – |
| Långfristiga skulder | 0 | 16 | 51 | 51 | 1 |
| Övriga skulder | 0 | 16 | 51 | 51 | 1 |
| Kortfristiga skulder | 50 | 78 | 71 | 168 | 90 |
| Skatteskulder | 13 | 7 | – | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 37 | 71 | 71 | 168 | 90 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 30 | 15 | 0 | 0 | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 7 |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | −15 | 15 | – | – | 30 |
| Föreslagen återbetalning av villkorat aktieägartillskott | 30 | 15 | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 |
|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 69 | 69 | 69 | 69 |
| Årets inköp | – | – | – | 69 |
| Ackumulerade avskrivningar | 55 | 41 | 28 | 14 |
| Årets avskrivningar | 14 | 14 | 14 | 14 |
Om bolaget
- Adress
- INFANTERIGATAN 5 C, 831 32 ÖSTERSUND
- Registrerat
- 2021-03-05
- Bransch
- Fysioterapeutisk verksamhet
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva idrottsmedicinsk rehabiliteringsträning och ortopedisk manuell terapi i undersökning och behandling. Vi riktar oss mot patienter med skador och eller smärta i rörelse- och stödjeapparaten.
Bankgironummer
- 5702-7260
- Fysiogaraget AB
kontrollerat 2026-10-21
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-23
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Östersund registrerades år 2021. Företaget ska bedriva idrottsmedicinsk rehabiliteringsträning och ortopedisk manuell terapi i undersökning och behandling.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.