Start › Stockholms län › Järfalla
Emmas Catering AB
Utveckling4 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 11 | 387 | 25 | 53 | – |
| Nettoomsättning | 11 | 387 | 25 | 53 | – |
| Övriga rörelseintäkter | – | 0 | 0 | – | – |
| Rörelsekostnader | 1 | 11 | 187 | 208 | 97 |
| Råvaror och förnödenheter | 0 | 0 | −9 | 26 | 1 |
| Handelsvaror | – | – | 0 | 2 | – |
| Övriga externa kostnader | 1 | 10 | 57 | 79 | 96 |
| Personalkostnader | – | 0 | 139 | 101 | – |
| Rörelseresultat | 11 | 376 | −162 | −155 | −97 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | −4 | −10 | −10 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | 0 | 4 | 10 | 11 |
| Resultat efter finansiella poster | 11 | 376 | −165 | −165 | −107 |
| Resultat före skatt | 11 | 376 | −165 | −165 | −107 |
| Årets resultat | 11 | 376 | −165 | −165 | −107 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 401 | 388 | 88 | 109 | 94 |
| Omsättningstillgångar | 401 | 388 | 88 | 109 | 94 |
| Varulager m.m. | – | 0 | 30 | 30 | 51 |
| Råvaror och förnödenheter | – | 0 | 30 | 30 | 51 |
| Kortfristiga fordringar | 391 | 388 | 53 | 47 | 26 |
| Kundfordringar | 5 | 0 | 10 | – | – |
| Upparbetad men ej fakturerad intäkt | 387 | 387 | – | – | – |
| Övriga fordringar | 0 | 2 | 43 | 47 | 26 |
| Kassa och bank | 9 | 0 | 4 | 32 | 17 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 401 | 388 | 88 | 109 | 94 |
| Eget kapital | 49 | 38 | −413 | −248 | −82 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Fritt eget kapital | 24 | 13 | −438 | −273 | −107 |
| Balanserat resultat | 13 | −363 | −273 | −107 | – |
| Årets resultat | 11 | 376 | −165 | −165 | −107 |
| Långfristiga skulder | – | 0 | 70 | 186 | 169 |
| Övriga skulder | – | 0 | 70 | 186 | 169 |
| Kortfristiga skulder | 352 | 350 | 430 | 171 | 8 |
| Leverantörsskulder | – | 0 | 2 | 8 | 3 |
| Övriga skulder | 352 | 350 | 428 | 163 | 4 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | −273 | −107 |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | 75 | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen avviker med mer än 30% på grund av ändrad verksamhet.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen avviker med mer än 30% på grund av förändrad verksamhet.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen avviker med mer än 30% pga vikande efterfrågan
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- KYRKVÄGEN 26 A, 177 46 JÄRFÄLLA
- Registrerat
- 2020-12-21
- Bransch
- Dagspa, bastu och ångbastu
Verksamhet enligt registret
Bolaget skall bedriva catering och eventverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 5056-8328
- Emmas Catering AB
kontrollerat 2026-10-21
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-29
- Programvara
- BL Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget bedriver cateringverksamhet. Företaget har sitt säte i NORRTÄLJE.
Väsentliga händelser
Företaget har under året bytt namn och ändrat sin verksamhet.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.