Genomsyn

Start › Hallands län › Varberg

KN SSK AB

559265-1151AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2024-01-01 – 2024-12-31

Omsättning 2024
877 tkr
Resultat efter fin. poster 2024
248 tkr
Årets resultat 2024
196 tkr
Eget kapital 2024
281 tkr

Utveckling4 räkenskapsår

20242024: 0,6 %0,6 %20232023: 0,6 %0,6 %20222022: 0,6 %0,6 %20212021: 0,7 %0,7 %

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2024202320222021
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 8771 0029921 365
Nettoomsättning 8771 0029751 347
Övriga rörelseintäkter –01718
Rörelsekostnader 633825787971
Handelsvaror –01866
Övriga externa kostnader 54736668
Personalkostnader 573746704837
Av- och nedskrivningar 66––
Rörelseresultat 244177205393
Finansiella poster 330–
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 430–
Räntekostnader och liknande resultatposter 00––
Resultat efter finansiella poster 248179205393
Resultat före skatt 248179205393
Skatt på årets resultat 51384386
Årets resultat 196141162308

BalansräkningBelopp i tkr

Post2024202320222021
TILLGÅNGAR 469376415457
Anläggningstillgångar 2430––
Materiella anläggningstillgångar 2430––
Inventarier, verktyg och installationer 2430––
Omsättningstillgångar 445346415457
Kortfristiga fordringar 112752558
Kundfordringar 015030
Övriga fordringar 110582127
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 3242
Kassa och bank 333272390399
EGET KAPITAL OCH SKULDER 469376415457
Eget kapital 281224263333
Bundet eget kapital 25252525
Aktiekapital 25252525
Fritt eget kapital 256199238308
Balanserat resultat 595876–
Årets resultat 196141162308
Kortfristiga skulder 189152152125
Skatteskulder 64336650
Övriga skulder 65598574
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 606000

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2024

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Inventarier, verktyg och installationer

Post2024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31
Anskaffningsvärde 363600
Årets inköp –360–
Ackumulerade avskrivningar 12660
Årets avskrivningar 6–––

Om bolaget

Adress
PILÅSVÄGEN 19, 432 95 VARBERG
Registrerat
2020-07-29
Bransch
Specialiserad sluten somatisk hälso- och sjukvård på sjukhus

Verksamhet enligt registret

Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inriktad på uthyrning av vårdpersonal till privata och offentliga vårdgivare och därmed jämförbar verksamhet samt utföra injektionsbehandlingar för privatkunder.

Bankgironummer

5531-3001
KN SSK AB
kontrollerat 2026-10-20

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2024

Regelverk
K2
Säte
Varberg
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2025-03-27
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver konsultverksamhet inriktad på vårdtjänster till privata och offentliga vårdgivare och därmed jämförbar verksamhet. Företaget har sitt säte i Varberg .

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20249 kB Öppna
20238 kB Öppna
20227 kB Öppna
20217 kB Öppna