Start › Stockholms län › Södertälje
LMN Fastighetsförvaltning AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsekostnader | 9 | 9 | 9 | 14 | 6 |
| Övriga externa kostnader | 9 | 9 | 9 | 14 | 6 |
| Rörelseresultat | −9 | −9 | −9 | −14 | −6 |
| Finansiella poster | 0 | −15 | −46 | 149 | −9 |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | – | 0 | 200 | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 15 | 46 | 51 | 9 |
| Resultat efter finansiella poster | −9 | −24 | −56 | 135 | −15 |
| Resultat före skatt | −9 | −24 | −56 | 135 | −15 |
| Årets resultat | −9 | −24 | −56 | 135 | −15 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 2 979 | 3 028 | 2 996 | 2 946 | 5 264 |
| Anläggningstillgångar | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 5 250 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 5 250 |
| Andelar i koncernföretag | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 5 250 |
| Omsättningstillgångar | 62 | 111 | 79 | 29 | 14 |
| Kassa och bank | 62 | 111 | 79 | 29 | 14 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 2 979 | 3 028 | 2 996 | 2 946 | 5 264 |
| Eget kapital | 75 | 84 | 108 | 164 | 25 |
| Bundet eget kapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Aktiekapital | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | – | – | 0 |
| Uppskrivningsfond | – | – | – | – | 0 |
| Reservfond | – | – | – | – | 0 |
| Fritt eget kapital | 50 | 59 | 83 | 139 | 0 |
| Överkursfond | – | – | – | – | 0 |
| Balanserat resultat | 59 | 83 | 139 | 4 | 15 |
| Årets resultat | −9 | −24 | −56 | 135 | −15 |
| Långfristiga skulder | 2 904 | 2 944 | 2 544 | 2 407 | 4 864 |
| Skulder till kreditinstitut | – | – | 0 | 344 | 1 094 |
| Skulder till koncernföretag | 1 269 | 1 309 | 909 | 429 | 2 135 |
| Övriga skulder | 1 635 | 1 635 | 1 635 | 1 635 | 1 635 |
| Kortfristiga skulder | – | 0 | 344 | 375 | 375 |
| Skulder till kreditinstitut | – | 0 | 344 | 375 | – |
| Övriga skulder | – | – | – | – | 375 |
| Ställda säkerheter | 1 575 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 0 |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | – | – | 15 |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 2 917 | 5 250 |
| Årets inköp | – | – | – | – | – | 5 250 |
Om bolaget
- Adress
- OXELGRENSVÄGEN 31, 152 42 SÖDERTÄLJE
- Registrerat
- 2020-03-04
Verksamhet enligt registret
Äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 5468-3453
- LMN FASTIGHETSFÖRVALTNING AB
kontrollerat 2026-10-19
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-04-30
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget registrerades den 4 mars 2020 och bedriver fastighetsförvaltning genom det helägda dotterbolaget Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB
Visa källuppgift
Företaget registrerades den 4 mars 2020 och bedriver fastighetsförvaltning genom det helägda dotterbolaget Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB.
-
Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB
Visa källuppgift
Företaget registrerades den 4 mars 2020 och bedriver fastighetsförvaltning genom det helägda dotterbolaget Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB.
-
Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB
Visa källuppgift
Företaget registrerades den 4 mars 2020 och bedriver fastighetsförvaltning genom det helägda dotterbolaget Ingenjörsfirma Tage Williamsson AB.