Start › Stockholms län › Stockholm
Chrom 1 AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 38 | 25 | 55 | 161 | 308 | – |
| Handelsvaror | – | 0 | 3 | 1 | 1 | – |
| Övriga externa kostnader | 38 | 25 | 52 | 161 | 307 | – |
| Personalkostnader | 0 | – | – | – | – | – |
| Rörelseresultat | −38 | −25 | −55 | −161 | −308 | 0 |
| Finansiella poster | 1 | 2 | 2 | 0 | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 1 | 2 | 2 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | 0 | 0 | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −37 | −22 | −53 | −161 | −308 | 0 |
| Resultat före skatt | −37 | −22 | −53 | −161 | −308 | 0 |
| Årets resultat | −37 | −22 | −53 | −161 | −308 | – |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 193 | 218 | 233 | 286 | 247 | 25 |
| Omsättningstillgångar | 116 | 142 | 156 | 209 | 171 | 25 |
| Kortfristiga fordringar | 108 | 123 | 128 | 116 | 77 | – |
| Övriga fordringar | 108 | 123 | 128 | 116 | 77 | – |
| Kassa och bank | 8 | 19 | 28 | 93 | 94 | 25 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 193 | 218 | 233 | 286 | 247 | 25 |
| Eget kapital | 173 | 210 | 233 | 286 | 247 | 25 |
| Bundet eget kapital | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 25 |
| Aktiekapital | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | 25 |
| Fritt eget kapital | 147 | 184 | 206 | 260 | 221 | – |
| Överkursfond | −152 | −152 | −152 | −152 | 152 | – |
| Balanserat resultat | 32 | 54 | 108 | 269 | 377 | – |
| Årets resultat | −37 | −22 | −53 | −161 | −308 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 19 | 8 | 0 | – | – | – |
| Leverantörsskulder | – | 0 | 0 | – | – | – |
| Övriga skulder | 11 | – | – | – | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 8 | 8 | – | – | – | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | – | 221 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | – | 577 | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- HORNSBERGS STRAND 15 F, 112 17 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2020-01-24
- Bransch
- Dataprogrammering
Verksamhet enligt registret
Företaget specialiserar sig på dataanalys inom biomedicin och icke biomedicinsk data. Företagets huvudverksamhet kretsar kring att utveckla och erbjuda Next Generation Sequencing och Third Generation Sequencing av biomedicinsk data. Emellertid kommer den grundläggande infrastrukturen och teamets färdigheter att användas för att hjälps andra företag utvecklas och lära sig via den analytiska plattformen. Företaget hjälper även kunder genom att erbjuda dataanalys inom IT, systemprogrammering och konsulttjänster. Företaget används olika verktyg och tekniker för dataanalys, till exempel, Machine Learning, Statistical methods, Artificial Intelligence och programmeringsspråk.
Bankgironummer
- 5586-9804
- CHROM 1 AB
kontrollerat 2026-10-19
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Stockholm
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-02
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Företaget specialiserar sig på dataanalys inom biomedicin och icke biomedicinsk data. Företagets huvudverksamhet kretsar kring att utveckla och erbjuda next generation sequencing och third generation sequencing av biomedicinsk data. Emellertid kommer den grundläggande infrastrukturen och teamets färdigheter att användas för att hjälps andra företag utvecklas och lära sig via den analytiska plattformen. Företaget hjälper även kunder genom att erbjuda dataanalys inom it, systemprogrammering och konsulttjänster. Företaget använder olika verktyg och tekniker för dataanalys, till exempel, machine learning, statistical methods, Artificial intelligence och programmeringsspråk. Företaget har sitt säte i Stockholm .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.