Genomsyn

Start › Stockholms län › Åkersberga

MN Nätverk & Support AB

559220-5438AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
260 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
−2 tkr
Årets resultat 2025
−2 tkr
Eget kapital 2025
161 tkr

Utveckling6 räkenskapsår

20252025: 415 tkr415 tkr20242024: 414 tkr414 tkr20232023: 321 tkr321 tkr20222022: 198 tkr198 tkr20212021: 245 tkr245 tkr20202020: 176 tkr176 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 260441449560687627
Nettoomsättning 260441449560687561
Övriga rörelseintäkter ––––066
Rörelsekostnader 262429418556643575
Råvaror och förnödenheter 37866314717477
Övriga externa kostnader 182115141624
Personalkostnader 197311340395452475
Av- och nedskrivningar 1010––––
Rörelseresultat −2123144452
Finansiella poster 000000
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 000–––
Räntekostnader och liknande resultatposter 000000
Resultat efter finansiella poster −2123144452
Resultat före skatt −2123144452
Skatt på årets resultat 0261911
Årets resultat −292533541

BalansräkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
TILLGÅNGAR 415414321198245176
Anläggningstillgångar 1020––––
Materiella anläggningstillgångar 1020––––
Inventarier, verktyg och installationer 1020––––
Omsättningstillgångar 405394321198245176
Kortfristiga fordringar 228077398618
Kundfordringar 117263398618
Övriga fordringar 118141––
Kassa och bank 384314243159159158
EGET KAPITAL OCH SKULDER 415414321198245176
Eget kapital 16116315312912691
Bundet eget kapital 505050505050
Aktiekapital 505050505050
Fritt eget kapital 111113103797641
Balanserat resultat 113103797641–
Årets resultat −292533541
Kortfristiga skulder 2542511676912085
Leverantörsskulder 2340121513
Skatteskulder ––002011
Övriga skulder 252248127577961
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter –––06–

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post202520242023202220212020
Styrelsens förslag 000–––
Medel att disponera –––797641

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Ledningens kommentar till flerårsöversikten

Företaget har under året påbörjat en neddragning av verksamheten.

Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Ledningens kommentar till flerårsöversikten

Bolaget var påverkat av pandemin fg år och har därför en positiv ökning under nuvarande år då pandemin inte påverkade lika mycket.

Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

2020

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Händelser efter balansdagen

Spridningen av coronaviruset har efter balansdagen haft en något negativ påverkan på företagets verksamhet. På grund av osäkerheten kring framtida politiska beslut och människors och företags beteende går det i dagsläget inte att kvantifiera virusspridningens påverkan på verksamheten.

Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut

Öppna årsredovisningen för 2020

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Inventarier, verktyg och installationer

Post2025-12-312024-12-31
Anskaffningsvärde 3030
Årets inköp –30
Ackumulerade avskrivningar 2010
Årets avskrivningar 1010

Om bolaget

Adress
FREJVÄGEN 1, 184 92 ÅKERSBERGA
Registrerat
2019-09-30
Bransch
Elinstallationer

Verksamhet enligt registret

Bolagets skall tillhandahålla konsultationer inom IT samt därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

5404-4557
MN NÄTVERK & SUPPORT AB
kontrollerat 2026-10-18

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-03-19
Programvara
Visma Advisor Period & Year-end Closing

Allmänt om verksamheten

Företaget med säte i Stockholms län, Österåkers kommun, bedriver konsultationer inom IT.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20259 kB Öppna
20249 kB Öppna
20238 kB Öppna
20227 kB Öppna
20217 kB Öppna
20206 kB Öppna