Start › Stockholms län › Södertälje
Isak Durmaz Holding AB
Utveckling7 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023-12 | 2023-06 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 2 | 2 | 1 | 11 | 26 | 9 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 2 | 2 | 1 | 11 | 26 | 9 | 0 |
| Rörelseresultat | −2 | −2 | −1 | −11 | −26 | −9 | 0 |
| Finansiella poster | – | 0 | 11 070 | −364 | 2 160 | 0 | – |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | 0 | 11 104 | 0 | 2 300 | 0 | 4 351 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | 0 | 34 | 364 | 140 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −2 | −2 | 11 069 | −375 | 2 134 | −9 | 4 351 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 585 | – | – | – | – | – |
| Erhållna koncernbidrag | 0 | 585 | – | – | – | – | – |
| Resultat före skatt | −2 | 583 | 11 069 | −375 | 2 134 | −9 | 4 351 |
| Årets resultat | −2 | 583 | 11 069 | −375 | 2 134 | −9 | 4 351 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023-12 | 2023-06 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 14 318 | 14 320 | 13 321 | 13 696 | 13 598 | 4 809 | 4 818 |
| Anläggningstillgångar | 13 233 | 13 233 | 12 233 | 12 233 | 12 233 | – | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | 13 233 | 13 233 | 12 233 | 12 233 | 12 233 | – | – |
| Andelar i koncernföretag | 12 233 | 12 233 | 12 233 | 12 233 | 12 233 | – | – |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | 1 000 | 1 000 | – | – | – | – | – |
| Omsättningstillgångar | 1 085 | 1 087 | 1 089 | 1 463 | 1 365 | 4 809 | 4 818 |
| Kortfristiga fordringar | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 |
| Övriga fordringar | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 1 056 |
| Kassa och bank | 30 | 32 | 33 | 408 | 310 | 3 753 | 3 762 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 14 318 | 14 320 | 13 321 | 13 696 | 13 598 | 4 809 | 4 818 |
| Eget kapital | 9 803 | 12 805 | 13 321 | 2 352 | 6 527 | 4 392 | 4 401 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 5 753 | 12 755 | 13 271 | 2 302 | 6 477 | 4 342 | 4 351 |
| Balanserat resultat | 9 755 | 12 171 | 2 202 | 2 677 | 4 342 | 4 351 | – |
| Årets resultat | −2 | 583 | 11 069 | −375 | 2 134 | −9 | 4 351 |
| Långfristiga skulder | – | – | – | 0 | 5 205 | – | – |
| Skulder till kreditinstitut | – | – | – | 0 | 5 205 | – | – |
| Kortfristiga skulder | 4 515 | 1 515 | 0 | 11 344 | 1 867 | 417 | 417 |
| Skulder till kreditinstitut | – | – | 0 | 3 139 | – | – | – |
| Skulder till koncernföretag | 4 515 | 1 515 | 0 | 8 204 | 500 | – | – |
| Övriga skulder | – | – | – | 0 | 1 367 | 417 | 417 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | – | – | – | 0 | – | – | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023-12 | 2023-06 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | – | – | 4 342 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2023-06-30 | 2022-06-30 | 2021-06-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 12 233 | 12 233 | 12 233 | 12 233 | 12 233 | 0 |
| Årets inköp | – | – | – | 0 | 12 233 | 0 |
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 2 000 | 1 000 | 0 |
| Årets inköp | 1 000 | 1 000 | – |
| Återförda nedskrivningar | – | 1 000 | 0 |
Om bolaget
- Adress
- ÖSTASTIGEN 28, 151 52 SÖDERTÄLJE
- Registrerat
- 2019-02-15
- Bransch
- Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner
Verksamhet enligt registret
Bolaget skall äga och förvalta värdepapper i form av intresse- och dotterbolag samt därmed förenlig verksamhet
Bankgironummer
- 5380-1510
- Isa Durmaz Holding AB
kontrollerat 2026-10-18
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- NORRKÖPING
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-05
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet utan äger dotterbolaget MD i Västerås AB 559232-7752 samt värdepapper. Företaget har sitt säte i NORRKÖPING .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
| År | Storlek | |
|---|---|---|
| 2025 | 8 kB | Öppna |
| 2024 | 7 kB | Öppna |
| 2023 | 7 kB | Öppna |
| 2023 | 7 kB | Öppna |
| 2022 | 7 kB | Öppna |
| 2021 | 6 kB | Öppna |
| 2020 | 6 kB | Öppna |
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
MD i Västerås AB
Visa källuppgift
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet utan äger dotterbolaget MD i Västerås AB 559232-7752 samt värdepapper. Företaget har sitt säte i NORRKÖPING .
-
MD i Västerås AB
Visa källuppgift
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet utan äger dotterbolaget MD i Västerås AB 559232-7752 samt värdepapper. Företaget har sitt säte i NORRKÖPING .
-
MD i Västerås AB
Visa källuppgift
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet utan äger dotterbolaget MD i Västerås AB 559232-7752 samt värdepapper. Företaget har sitt säte i NORRKÖPING .
-
MD i Västerås AB
Visa källuppgift
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet utan äger dotterbolaget MD i Västerås AB 559232-7752 samt värdepapper. Företaget har sitt säte i NORRKÖPING .
-
MD i Västerås AB
Visa källuppgift
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver ingen verksamhet utan ägde dotterbolaget MD i Västerås AB 559232-7752 samt värdepapper. Företaget har sitt säte i NORRKÖPING .