Start › Västra Götalands län › Göteborg
Bagges Naglar AB
Utveckling7 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 170 | 267 | 210 | 536 | 616 | 381 | 159 |
| Nettoomsättning | 170 | 267 | 210 | 526 | 599 | 381 | 159 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 0 | 0 | 10 | 17 | – | – |
| Rörelsekostnader | 156 | 304 | 317 | 583 | 495 | 374 | 84 |
| Råvaror och förnödenheter | 23 | 15 | 24 | 77 | 172 | 108 | 15 |
| Övriga externa kostnader | 129 | 261 | 235 | 264 | 221 | 232 | 69 |
| Personalkostnader | 4 | 28 | 43 | 228 | 87 | 5 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | – | 0 | 15 | 15 | 15 | 29 | 0 |
| Övriga rörelsekostnader | – | – | – | 0 | 1 | – | – |
| Rörelseresultat | 14 | −37 | −106 | −48 | 121 | 7 | 75 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 2 | −1 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 15 | −37 | −104 | −49 | 121 | 7 | 75 |
| Resultat före skatt | 15 | −37 | −104 | −49 | 121 | 7 | 75 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | 0 | 25 | 2 | 16 |
| Årets resultat | 15 | −37 | −104 | −49 | 96 | 6 | 59 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 116 | 138 | 237 | 355 | 433 | 268 | 176 |
| Anläggningstillgångar | – | – | 0 | 15 | 29 | 44 | 73 |
| Materiella anläggningstillgångar | – | – | 0 | 15 | 29 | 44 | 73 |
| Inventarier, verktyg och installationer | 0 | 0 | 0 | 15 | 29 | 44 | 73 |
| Omsättningstillgångar | 116 | 138 | 237 | 340 | 404 | 224 | 103 |
| Varulager m.m. | 20 | 20 | 20 | 20 | 10 | 16 | 15 |
| Råvaror och förnödenheter | 20 | 20 | 20 | 20 | 10 | 16 | 15 |
| Kortfristiga fordringar | 42 | 52 | 130 | 12 | 36 | 38 | −2 |
| Kundfordringar | 5 | 10 | 13 | 9 | 11 | – | – |
| Övriga fordringar | 30 | 27 | 90 | −10 | 4 | 16 | −2 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 6 | 15 | 27 | 13 | 22 | 22 | 0 |
| Kassa och bank | 55 | 66 | 87 | 308 | 357 | 170 | 90 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 116 | 138 | 237 | 355 | 433 | 268 | 176 |
| Eget kapital | 95 | 80 | 57 | 161 | 210 | 114 | 109 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Reservfond | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | 45 | 30 | 7 | 111 | 160 | 64 | 59 |
| Överkursfond | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Balanserat resultat | 30 | 67 | 111 | 160 | 64 | 59 | 0 |
| Årets resultat | 15 | −37 | −104 | −49 | 96 | 6 | 59 |
| Långfristiga skulder | – | 0 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| Övriga skulder | – | 0 | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| Kortfristiga skulder | 21 | 58 | 120 | 134 | 163 | 94 | 7 |
| Förskott från kunder | 3 | – | – | – | – | – | – |
| Leverantörsskulder | 4 | 36 | 35 | 23 | 35 | 37 | 0 |
| Skatteskulder | – | 0 | 33 | 33 | 37 | 14 | 11 |
| Övriga skulder | 9 | 17 | 46 | 72 | 115 | 51 | 20 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 5 | 5 | 5 | 5 | −24 | −8 | −24 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 111 | 160 | 64 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | 60 | – | – | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 73 | 73 | 73 | 73 | 73 | 73 | 73 |
| Årets inköp | – | – | – | – | – | – | 73 |
| Ackumulerade avskrivningar | 73 | 73 | 73 | 59 | 44 | 29 | – |
| Årets avskrivningar | – | – | 15 | 15 | 15 | 29 | – |
Om bolaget
- Adress
- BYALAGSGATAN 13 B, 418 74 GÖTEBORG
- Registrerat
- 2018-11-28
- Bransch
- Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva verksamhet inom skönhet samt därmed förenligt verksamhet.
Bankgironummer
- 886-0652
- BAGGES NAGLAR AB
kontrollerat 2026-10-17
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-04-12
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Göteborg registrerades i slutet av år 2018. Bolagets verksamhet är skönhetsvård. Verksamheten bedrivs i hyrda lokaler i Eriksberg, Hisingen.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.