Start › Dalarnas län › Avesta
Trolly Group AB
Utveckling7 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | – | – | – | – | 0 | 26 | – |
| Nettoomsättning | – | – | – | – | 0 | 26 | – |
| Rörelsekostnader | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 11 | – |
| Övriga externa kostnader | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 11 | – |
| Rörelseresultat | −1 | −1 | −1 | −1 | −1 | 14 | 0 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 450 | – | – | – |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | – | 0 | 450 | – | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −1 | −1 | −1 | 449 | −1 | 14 | 0 |
| Resultat före skatt | −1 | −1 | −1 | 449 | −1 | 14 | 0 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 3 | – |
| Årets resultat | −1 | −1 | −1 | 449 | −1 | 11 | 0 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 310 | 335 | 386 | 571 | 118 | 119 | 90 |
| Anläggningstillgångar | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Andelar i koncernföretag | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Omsättningstillgångar | 220 | 245 | 296 | 481 | 28 | 29 | – |
| Kortfristiga fordringar | 217 | 245 | 294 | 481 | 27 | 27 | – |
| Kundfordringar | 0 | 27 | 27 | 27 | 27 | 27 | – |
| Fordringar hos koncernföretag | 210 | 210 | 260 | 450 | – | – | – |
| Övriga fordringar | 8 | 8 | 8 | 4 | – | – | – |
| Kassa och bank | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 3 | – |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 310 | 335 | 386 | 571 | 118 | 119 | 90 |
| Eget kapital | 305 | 256 | 307 | 509 | 60 | 61 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Reservfond | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | 255 | 206 | 257 | 459 | 10 | 11 | – |
| Överkursfond | – | – | – | – | 0 | 0 | – |
| Balanserat resultat | 256 | 207 | 259 | 10 | 11 | 0 | – |
| Årets resultat | −1 | −1 | −1 | 449 | −1 | 11 | – |
| Långfristiga skulder | 0 | 30 | 30 | 20 | 20 | 20 | 40 |
| Checkräkningskredit | – | – | 0 | 0 | – | – | – |
| Övriga skulder | 0 | 30 | 30 | 20 | 20 | 20 | 40 |
| Kortfristiga skulder | 5 | 49 | 49 | 42 | 38 | 38 | – |
| Skulder till koncernföretag | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 3 | 3 | – |
| Övriga skulder | – | 44 | 44 | 37 | 30 | 30 | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 182 | 0 | 0 | 200 | – | – | – |
| Annan föreslagen utdelning | 182 | – | – | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 459 | 10 | 11 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-08-31 | 2024-08-31 | 2023-08-31 | 2022-08-31 | 2021-08-31 | 2020-08-31 | 2019-08-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 | 90 |
| Årets inköp | – | – | – | – | – | – | 90 |
Om bolaget
- Adress
- HÄLLGÅRDSVÄGEN 19, 774 61 AVESTA
- Registrerat
- 2018-04-25
- Bransch
- Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Ja (2026-02-03)
- Årsstämma
- 2026-02-03
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Avesta kommun, Dalarnas län registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska kronor (SEK). Alla belopp redovisas, om inget annat anges, i kronor (kr).
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
| År | Storlek | |
|---|---|---|
| 2025 | 9 kB | Öppna |
| 2024 | 8 kB | Öppna |
| 2023 | 8 kB | Öppna |
| 2022 | 7 kB | Öppna |
| 2021 | 7 kB | Öppna |
| 2020 | 6 kB | Öppna |
| 2019 | 6 kB | Öppna |
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
Deaptech Solutions AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Avesta kommun, Dalarnas län registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska
-
Deaptech Solutions AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Dalarnas län, Avesta kommun registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska
-
Deaptech Solutions AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Dalarnas län, Avesta kommun registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska
-
Deaptech Solutions AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Dalarnas län, Avesta kommun registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska
-
Deaptech Solutions AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Dalarnas län, Avesta kommun registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska
Visa fler relationer
-
Deaptech Solutions AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Dalarnas län, Avesta kommun registrerades år 2018. Bolaget äger och förvaltar dotterbolag. Deaptech Solutions AB är ett dotterbolag till Trolly Group AB som är koncernens moderbolag. I enlighet med Årsredovisningslagen 7 kap 3 § upprättas ingen separat koncernredovisning. Företagets redovisningsvaluta: Svenska
-
Deaptech solutions AB
Visa källuppgift
KoncernforetagUppgifterDotterforetagenForetag=Deaptech solutions AB; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenOrganisationsnummer=559157-3778; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenSate=Avesta