Start › Stockholms län › Stockholm
Fadi Haddad Holding AB
Utveckling8 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsekostnader | – | – | 0 | 36 | 8 | 6 | 0 | 10 |
| Övriga externa kostnader | – | – | 0 | 36 | 8 | 6 | 0 | 10 |
| Rörelseresultat | – | – | 0 | −36 | −8 | −6 | 0 | −10 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | −316 | 28 | 83 | 102 | 11 706 | – |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | – | – | – | – | 0 | 11 703 | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 41 | 63 | 83 | 102 | 3 | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | 0 | 357 | 34 | 0 | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | 0 | −316 | −8 | 75 | 96 | 11 706 | −10 |
| Resultat före skatt | 0 | 0 | −316 | −8 | 75 | 96 | 11 706 | −10 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | 0 | 15 | 21 | 1 | – |
| Årets resultat | 0 | 0 | −316 | −8 | 60 | 76 | 11 705 | −10 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 10 089 | 14 141 | 13 908 | 12 083 | 10 694 | 12 070 | 12 314 | 2 013 |
| Anläggningstillgångar | 1 921 | 1 921 | 1 921 | 1 921 | 1 921 | 1 886 | 1 256 | 1 973 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 1 921 | 1 921 | 1 921 | 1 921 | 1 921 | 1 886 | 1 256 | 1 973 |
| Andelar i intresseföretag | 890 | 890 | 890 | 890 | 890 | 855 | 805 | 1 522 |
| Andra långfristiga fordringar | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 451 | 451 |
| Omsättningstillgångar | 8 168 | 12 220 | 11 987 | 10 161 | 8 773 | 10 185 | 11 058 | 40 |
| Kortfristiga fordringar | 8 168 | 12 220 | 11 987 | 10 161 | 8 585 | 9 242 | 1 628 | 40 |
| Kundfordringar | 1 184 | 2 990 | 2 990 | 2 964 | 27 | 27 | 0 | – |
| Fordringar hos intresseföretag | 258 | 258 | 25 | 25 | – | – | – | – |
| Övriga fordringar | 6 726 | 8 972 | 8 972 | 7 172 | 8 558 | 9 215 | 1 628 | 40 |
| Kassa och bank | 0 | 0 | 0 | 0 | 188 | 943 | 9 430 | – |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 10 089 | 14 141 | 13 908 | 12 083 | 10 694 | 12 070 | 12 314 | 2 013 |
| Eget kapital | 9 806 | 9 806 | 9 806 | 10 122 | 10 381 | 11 821 | 11 745 | 40 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 9 756 | 9 756 | 9 756 | 10 072 | 10 331 | 11 771 | 11 695 | −10 |
| Balanserat resultat | 9 756 | 9 756 | 10 072 | 10 081 | 10 271 | 11 695 | −10 | – |
| Årets resultat | 0 | 0 | −316 | −8 | 60 | 76 | 11 705 | −10 |
| Långfristiga skulder | 0 | 4 000 | 4 000 | 1 843 | 0 | 200 | 557 | 998 |
| Skulder till kreditinstitut | 0 | 4 000 | 4 000 | 1 843 | – | – | – | – |
| Övriga skulder | – | – | – | – | 0 | 200 | 557 | 998 |
| Kortfristiga skulder | 283 | 335 | 102 | 118 | 313 | 49 | 12 | 975 |
| Skatteskulder | – | – | 0 | 15 | 36 | 21 | 1 | – |
| Övriga skulder | 283 | 335 | 102 | 102 | 277 | 28 | 12 | 975 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | 10 072 | 10 331 | 11 771 | – | −10 |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | – | – | −1 500 | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2018
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i intresseföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 | 2018-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 890 | 890 | 890 | 890 | 890 | 855 | 805 | 1 522 |
| Årets inköp | – | – | – | – | 35 | 50 | – | – |
| Försäljningar och utrangeringar | – | – | – | – | – | – | 717 | – |
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 | 2018-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 451 | 451 |
Om bolaget
- Adress
- UPPLAGSVÄGEN 27 B, 117 55 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2018-04-16
- Bransch
- Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner
Verksamhet enligt registret
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom, företrädesvis aktier, i dotterbolag samt verka för en ändamålsenlig samordning och utveckling av den verksamhet som bedrivs i dotterbolag, ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-07-08
- Programvara
- BL Bokslut
Allmänt om verksamheten
Bolaget skall äga och förvalta fast och lös egendom, företrädesvis aktier, i dotterbolag samt verka för en ändamålsenlig samordning och utveckling av den verksamhet som bedrivs i dotterbolag, ävensom idka därmed förenlig verksamhet. Företaget har sitt säte i Stockholm.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.