Start › Stockholms län › Bromma
Nilof AB
Utveckling9 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 23 | 24 | 21 | 16 | 20 | 14 | 18 | 39 | 0 |
| Övriga externa kostnader | 23 | 24 | 21 | 16 | 20 | 14 | 18 | 39 | 0 |
| Rörelseresultat | −23 | −24 | −21 | −16 | −20 | −14 | −18 | −39 | 0 |
| Finansiella poster | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 500 |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 500 |
| Resultat efter finansiella poster | −23 | −24 | −21 | −16 | −20 | −14 | −18 | −39 | 1 500 |
| Resultat före skatt | −23 | −24 | −21 | −16 | −20 | −14 | −18 | −39 | 1 500 |
| Årets resultat | −23 | −24 | −21 | −16 | −20 | −14 | −18 | −39 | 1 500 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 676 | 699 | 720 | 739 | 949 | 1 149 | 1 342 | 1 530 | 1 600 |
| Anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 50 |
| Finansiella anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 50 |
| Andelar i koncernföretag | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 50 |
| Omsättningstillgångar | 676 | 699 | 720 | 739 | 949 | 1 149 | 1 342 | 1 530 | 1 550 |
| Kortfristiga fordringar | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 500 | 1 500 |
| Fordringar hos koncernföretag | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 500 |
| Övriga fordringar | – | – | – | – | – | – | 0 | 1 500 | 0 |
| Kassa och bank | 676 | 699 | 720 | 739 | 949 | 1 149 | 1 342 | 30 | 50 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 676 | 699 | 720 | 739 | 949 | 1 149 | 1 342 | 1 530 | 1 600 |
| Eget kapital | 654 | 677 | 701 | 722 | 930 | 1 134 | 1 323 | 1 511 | 1 550 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 604 | 627 | 651 | 672 | 880 | 1 084 | 1 273 | 1 461 | 1 500 |
| Balanserat resultat | 627 | 651 | 672 | 688 | 900 | 1 098 | 1 291 | 1 500 | 0 |
| Årets resultat | −23 | −24 | −21 | −16 | −20 | −14 | −18 | −39 | 1 500 |
| Kortfristiga skulder | 22 | 22 | 19 | 17 | 19 | 15 | 19 | 19 | 50 |
| Övriga skulder | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 50 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 22 | 22 | 19 | 17 | 19 | 15 | 19 | 19 | 0 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | – | – | – | 192 | 184 | – | 170 | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 880 | 1 084 | 1 273 | 1 461 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2026
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2020-03-31 | 2019-03-31 | 2018-03-31 | 2018-03-04 |
|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 0 | 50 | 0 |
| Årets inköp | – | 0 | 50 | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 0 | 50 | 0 | – |
Om bolaget
- Adress
- PILOS VÄG 5, 168 50 BROMMA
- Registrerat
- 2018-03-05
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska äga, och förvalta aktier, andelar och värdepapper samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2026
- Regelverk
- K2
- Säte
- Stockholm
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-05-21
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Styrelsens säte: Stockholm Allmänt om verksamheten Bolagets verksamhet består i att äga aktier och att förvalta avkastningen av dessa. Bolaget har sitt säte i Stockholm.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.