Start › Stockholms län › Järfalla
Zenomics Consulting AB
Utveckling4 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 539 | 0 | 0 | 319 | 428 | 432 | 462 | 248 |
| Nettoomsättning | 539 | 0 | 0 | 319 | 428 | 432 | 462 | 248 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 87 | 4 | 3 | 319 | 432 | 412 | 439 | 278 |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | – | – | 0 | 43 | 7 | 25 |
| Övriga externa kostnader | 83 | 4 | 3 | 76 | 144 | 139 | 164 | 130 |
| Personalkostnader | 4 | – | 0 | 243 | 288 | 230 | 268 | 123 |
| Rörelseresultat | 452 | −4 | −3 | 1 | −4 | 20 | 24 | −30 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | −1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 1 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 452 | −4 | −3 | 0 | −4 | 20 | 23 | −30 |
| Resultat före skatt | 452 | −4 | −3 | 0 | −4 | 20 | 23 | −30 |
| Skatt på årets resultat | 93 | – | 0 | 0 | 0 | 3 | – | – |
| Årets resultat | 360 | −4 | −3 | 0 | −4 | 17 | 23 | −30 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 458 | 49 | 55 | 101 | 155 | 258 | 250 | 162 |
| Omsättningstillgångar | 458 | 49 | 55 | 101 | 155 | 258 | 250 | 162 |
| Kortfristiga fordringar | 80 | – | 0 | 23 | 14 | 63 | 76 | 77 |
| Kundfordringar | 73 | – | 0 | 23 | 14 | 43 | 73 | 60 |
| Övriga fordringar | 7 | – | – | – | 0 | 2 | 0 | 11 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | – | – | – | 0 | 18 | 2 | 6 |
| Kassa och bank | 378 | 49 | 55 | 79 | 141 | 194 | 174 | 86 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 458 | 49 | 55 | 101 | 155 | 258 | 250 | 162 |
| Eget kapital | 408 | 49 | 53 | 85 | 85 | 90 | 73 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | – | – | – | 0 | – | – |
| Uppskrivningsfond | – | – | – | – | – | 0 | – | – |
| Reservfond | – | – | – | – | – | 0 | – | – |
| Fritt eget kapital | 358 | −1 | 3 | 35 | 35 | 40 | 23 | 0 |
| Överkursfond | – | – | – | – | – | 0 | – | – |
| Balanserat resultat | −1 | 3 | 5 | 35 | 40 | 23 | 0 | 30 |
| Årets resultat | 360 | −4 | −3 | 0 | −4 | 17 | 23 | −30 |
| Kortfristiga skulder | 49 | 0 | 2 | 16 | 70 | 168 | 177 | 113 |
| Leverantörsskulder | 4 | – | – | 0 | 3 | 6 | 31 | 6 |
| Skatteskulder | 21 | 0 | 2 | −1 | 5 | 5 | 4 | 2 |
| Övriga skulder | 24 | – | 0 | 12 | 44 | 145 | 142 | 96 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | – | – | 0 | 4 | 17 | 12 | 0 | 8 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 358 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Annan föreslagen utdelning | 358 | – | – | – | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 35 | 35 | 40 | 23 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | −30 | – | – | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen avviker med mer än 30% på grund av att bolaget har skaffat fler kunder under året och därmed ökad omsättning.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- APRILVÄGEN 21, 177 61 JÄRFÄLLA
- Registrerat
- 2017-10-26
- Bransch
- Konsultverksamhet avseende företags organisation
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva konsultverksamhet inom företagsekonomi, redovisning, Life Science, restaurang- och catering branschen samt förvaltning av värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 432-7912
- Ahlén Consulting Group AB
kontrollerat 2026-10-16
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-02-15
- Programvara
- Visma Advisor Period & Year-end Closing
Allmänt om verksamheten
Företag med säte i Stockholm registrerades år 2017. Bolagets verksamhet består av att bedriva konsultverksamhet inom ekonomisk rådgivning, Life Science samt restaurang- och cateringbranschen. Därutöver omfattar verksamheten förvaltning av värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.