Start › Dalarnas län › Färnäs
Inner Self AB
Utveckling7 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 786 | 541 | 516 | 428 | 443 | 507 | 458 |
| Nettoomsättning | 782 | 541 | 516 | 400 | 415 | 453 | 431 |
| Övriga rörelseintäkter | 4 | – | 0 | 28 | 28 | 54 | 27 |
| Rörelsekostnader | 830 | 541 | 498 | 399 | 536 | 374 | 470 |
| Handelsvaror | 71 | 70 | 59 | 19 | 37 | 36 | 27 |
| Övriga externa kostnader | 170 | 137 | 127 | 152 | 149 | 123 | 142 |
| Personalkostnader | 588 | 333 | 311 | 228 | 346 | 211 | 297 |
| Av- och nedskrivningar | – | – | 0 | 0 | 5 | 5 | 4 |
| Rörelseresultat | −43 | 1 | 19 | 29 | −93 | 133 | −12 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 1 | 0 | 0 | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −43 | 1 | 19 | 29 | −94 | 133 | −12 |
| Resultat före skatt | −43 | 1 | 19 | 29 | −94 | 133 | −12 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 27 | 0 |
| Årets resultat | −43 | 1 | 19 | 29 | −94 | 106 | −12 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 160 | 165 | 159 | 123 | 107 | 201 | 114 |
| Anläggningstillgångar | – | – | – | 0 | 0 | 5 | 9 |
| Materiella anläggningstillgångar | – | – | – | 0 | 0 | 5 | 9 |
| Inventarier, verktyg och installationer | – | – | – | 0 | 0 | 5 | 9 |
| Omsättningstillgångar | 160 | 165 | 159 | 123 | 107 | 197 | 104 |
| Varulager m.m. | 24 | 25 | 28 | 34 | 35 | 38 | 41 |
| Färdiga varor och handelsvaror | 24 | 25 | 28 | 34 | 35 | 38 | 41 |
| Kortfristiga fordringar | 52 | 54 | 48 | 45 | 21 | 22 | 48 |
| Kundfordringar | 12 | 17 | 12 | 8 | 12 | 15 | 25 |
| Övriga fordringar | 40 | 38 | 36 | 38 | 0 | 0 | 9 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | – | – | 0 | 9 | 7 | 14 |
| Kassa och bank | 84 | 85 | 82 | 43 | 51 | 137 | 16 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 160 | 165 | 159 | 123 | 107 | 201 | 114 |
| Eget kapital | 67 | 110 | 109 | 90 | 61 | 155 | 48 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 17 | 60 | 59 | 40 | 11 | 105 | −2 |
| Balanserat resultat | 60 | 59 | 40 | 11 | 105 | −2 | 11 |
| Årets resultat | −43 | 1 | 19 | 29 | −94 | 106 | −12 |
| Kortfristiga skulder | 93 | 55 | 50 | 33 | 46 | 47 | 66 |
| Leverantörsskulder | 26 | 9 | 7 | 8 | 24 | 10 | 18 |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 3 | 16 | 0 |
| Övriga skulder | 61 | 39 | 37 | 19 | 13 | 16 | 41 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 7 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | – | 11 | 105 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2021-06-30 | 2020-06-30 | 2019-06-30 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 14 | 14 | 14 |
| Årets inköp | – | – | 14 |
| Ackumulerade avskrivningar | 14 | 9 | 4 |
| Årets avskrivningar | 5 | 5 | 4 |
Om bolaget
- Adress
- ROMBOVÄGEN 20, 792 75 FÄRNÄS
- Registrerat
- 2017-05-18
- Bransch
- Diverse övriga konsumenttjänster
Verksamhet enligt registret
Verksamheten skall bestå av kroppsbehandlingar av människa och djur, coachning, vägledning samt utbildning inom personlig utveckling och personligt ledarskap. Verksamheten skall även bestå av försäljning av hälsoprodukter.
Bankgironummer
- 609-5129
- Inner Self AB
kontrollerat 2026-10-15
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Mora
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-12-12
- Programvara
- Wolters Kluwer Bokslut
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Ett bolag som bedriver kroppsbehandlingar av människor och djur samt vägledning och utbildning inom personlig utveckling och ledarskap. Företaget säljer även hälsoprodukter. Denna årsredovisning är upprättad av auktoriserad redovisningskonsult Far, Mored Lusth Dahl AB. Företaget har sitt säte i Mora .
Väsentliga händelser
Väsentliga händelser under räkenskapsåret Företagets verksamhet har ökat väsentligt jämfört med föregående år, det är främst intäkter från utbildningarna som genererat ökningen.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.