Start › Västra Götalands län › Göteborg
JaiBajrangbali AB
Utveckling5 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 3 534 | 3 544 | 3 200 | 1 493 | 1 026 | 1 218 | 1 514 | 26 |
| Nettoomsättning | 3 534 | 3 544 | 3 199 | 1 493 | 1 026 | 1 218 | 1 484 | 26 |
| Förändring av lager av produkter i arbete | – | – | – | – | – | – | 30 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | – | 0 | 1 | 0 | – | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 3 380 | 3 317 | 2 970 | 1 496 | 1 707 | 1 274 | 1 475 | 152 |
| Råvaror och förnödenheter | 894 | 943 | 905 | 433 | 415 | 406 | 522 | 63 |
| Övriga externa kostnader | 963 | 858 | 765 | 641 | 787 | 654 | 762 | 89 |
| Personalkostnader | 1 524 | 1 515 | 1 113 | 235 | 319 | 28 | 5 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | – | 0 | 187 | 187 | 187 | 187 | 187 | 0 |
| Rörelseresultat | 153 | 227 | 230 | −3 | −681 | −56 | 38 | −126 |
| Finansiella poster | −30 | −18 | 0 | −4 | −29 | −19 | −9 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 30 | 18 | 0 | 4 | 29 | 19 | 9 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 124 | 209 | 230 | −7 | −710 | −75 | 29 | −126 |
| Bokslutsdispositioner | – | – | – | – | 157 | 75 | – | – |
| Förändring av periodiseringsfonder | – | – | – | – | 157 | 75 | – | – |
| Resultat före skatt | 124 | 209 | 230 | −7 | −553 | 0 | 29 | −126 |
| Skatt på årets resultat | 3 | – | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Årets resultat | 121 | 209 | 230 | −7 | −553 | 0 | 29 | −126 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 757 | 772 | 456 | 516 | 654 | 831 | 1 012 | 1 326 |
| Anläggningstillgångar | 460 | 460 | 160 | 347 | 533 | 720 | 906 | 1 093 |
| Immateriella anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 180 | 360 | 540 | 720 | 900 |
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 180 | 360 | 540 | 720 | 900 |
| Materiella anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 7 | 13 | 20 | 26 | 33 |
| Maskiner och andra tekniska anläggningar | 0 | 0 | 0 | 7 | 13 | 20 | 26 | 33 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 460 | 460 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 |
| Fordringar hos intresseföretag | 300 | 300 | – | – | – | – | – | – |
| Andra långfristiga fordringar | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 |
| Omsättningstillgångar | 297 | 312 | 296 | 170 | 121 | 112 | 106 | 230 |
| Varulager m.m. | 24 | 26 | 37 | 22 | 10 | 11 | 30 | 0 |
| Råvaror och förnödenheter | 24 | 26 | 37 | 22 | 10 | 11 | 30 | 0 |
| Kortfristiga fordringar | 214 | 179 | 100 | 56 | 71 | 76 | 66 | 162 |
| Kundfordringar | 20 | 26 | 19 | 13 | 2 | 14 | 17 | 13 |
| Fordringar hos intresseföretag | 4 | – | – | – | – | – | – | – |
| Övriga fordringar | 127 | 88 | 15 | 21 | 57 | 22 | 15 | 42 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 63 | 66 | 66 | 22 | 13 | 39 | 33 | 108 |
| Kassa och bank | 59 | 107 | 159 | 92 | 40 | 25 | 11 | 68 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 757 | 772 | 456 | 516 | 654 | 831 | 1 012 | 1 326 |
| Eget kapital | 381 | 324 | 302 | 72 | −474 | 79 | 79 | 50 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | – | – | 0 | – | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | – | – | – | – | 0 | – | 0 | 0 |
| Reservfond | – | – | – | – | 0 | – | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | 331 | 274 | 252 | 22 | −524 | 29 | 29 | 0 |
| Överkursfond | – | – | – | – | 0 | – | 0 | 0 |
| Balanserat resultat | 210 | 65 | 22 | 29 | 29 | 29 | 0 | 126 |
| Årets resultat | 121 | 209 | 230 | −7 | −553 | 0 | 29 | −126 |
| Obeskattade reserver | – | – | – | – | 0 | 157 | 232 | 0 |
| Periodiseringsfonder | – | – | – | – | 0 | 157 | 232 | 0 |
| Långfristiga skulder | 119 | 194 | – | – | 100 | 168 | 189 | 0 |
| Skulder till kreditinstitut | 119 | 194 | – | – | 100 | 168 | 189 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 258 | 255 | 154 | 444 | 1 029 | 427 | 512 | 1 276 |
| Skulder till kreditinstitut | 75 | 75 | – | – | – | – | – | – |
| Leverantörsskulder | 100 | 85 | 86 | 40 | 2 | 18 | 59 | 131 |
| Övriga skulder | 75 | 76 | 58 | 378 | 952 | 370 | 432 | 1 071 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 8 | 19 | 11 | 26 | 75 | 39 | 21 | 73 |
| Eventualförpliktelser | 160 | 160 | 160 | 160 | – | – | – | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | – | −524 | 29 | 29 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Återbetalt aktieägartillskott | 64 | – | – | – | – | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2021-03-31 | 2020-03-31 | 2019-03-31 | 2018-03-31 | 2017-03-31 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 160 | 160 | 160 | 160 | 160 |
Goodwill
| Post | 2025-03-31 | 2024-03-31 | 2023-03-31 | 2022-03-31 | 2021-03-31 | 2020-03-31 | 2019-03-31 | 2018-03-31 | 2017-03-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 |
| Ackumulerade avskrivningar | 900 | 900 | 900 | 720 | 540 | 360 | 180 | – | – |
| Årets avskrivningar | – | – | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 | – | – |
Maskiner och andra tekniska anläggningar
| Post | 2025-03-31 | 2024-03-31 | 2023-03-31 | 2022-03-31 | 2021-03-31 | 2020-03-31 | 2019-03-31 | 2018-03-31 | 2017-03-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 33 | 33 | 33 | 33 | 33 | 33 | 33 | 33 | 33 |
| Ackumulerade avskrivningar | 33 | 33 | 33 | 26 | 20 | 13 | 7 | – | – |
| Årets avskrivningar | – | – | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | – | – |
Om bolaget
- Adress
- FOLKUNGAGATAN 12, 411 02 GÖTEBORG
- Registrerat
- 2017-05-08
- Bransch
- Restaurangverksamhet
Verksamhet enligt registret
Restaurang med asiatiskt inriktad mat av hela asien.
Bankgironummer
- 795-9588
- LyApat Empire AB
kontrollerat 2026-10-15
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Göteborg
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-07-16
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver restaurangverksamhet. Företaget har sitt säte i Göteborg .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.