Start › Stockholms län › Stockholm
FEMA AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nettoomsättning | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 7 | 6 | 8 | 8 | 6 | 14 |
| Övriga externa kostnader | 7 | 6 | 8 | 8 | 6 | 14 |
| Rörelseresultat | −7 | −6 | −8 | −8 | −6 | −14 |
| Finansiella poster | – | – | – | 0 | −5 | 950 |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | – | – | – | 0 | −5 | 950 |
| Resultat efter finansiella poster | −7 | −6 | −8 | −8 | −12 | 936 |
| Resultat före skatt | −7 | −6 | −8 | −8 | −12 | 936 |
| Årets resultat | −7 | −6 | −8 | −8 | −12 | 936 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 418 | 864 | 977 | 983 | 989 | 1 001 |
| Omsättningstillgångar | 418 | 864 | 977 | 983 | 989 | 1 001 |
| Kortfristiga placeringar | – | – | – | – | 0 | 10 |
| Övriga kortfristiga placeringar | – | – | – | – | 0 | 10 |
| Kassa och bank | 418 | 864 | 977 | 983 | 989 | 991 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 418 | 864 | 977 | 983 | 989 | 1 001 |
| Eget kapital | 412 | 419 | 425 | 967 | 974 | 986 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 362 | 369 | 375 | 917 | 924 | 936 |
| Balanserat resultat | 369 | 375 | 383 | 924 | 936 | 0 |
| Årets resultat | −7 | −6 | −8 | −8 | −12 | 936 |
| Kortfristiga skulder | 6 | 444 | 552 | 16 | 15 | 15 |
| Övriga skulder | 0 | 438 | 544 | 10 | 10 | 10 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 6 | 6 | 8 | 6 | 5 | 5 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | – | – | 534 | – | – |
| Medel att disponera | – | 369 | 375 | 917 | 924 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- LUNTMAKARGATAN 81, 113 51 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2017-03-23
Verksamhet enligt registret
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva förvaltning av värdepapper och därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2023
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2023-10-18
- Programvara
- BL Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företagets verksamhet är förvaltning av värdepapper och därmed förenlig verksamhet. Företaget har sitt säte i Stockholm.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.