Start › Stockholms län › Enskede
Yaneks grupp AB
Utveckling3 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 37 | 65 | 100 |
| Nettoomsättning | 37 | 65 | 100 |
| Rörelsekostnader | 177 | 169 | 179 |
| Handelsvaror | 4 | 10 | 7 |
| Övriga externa kostnader | 120 | 107 | 120 |
| Av- och nedskrivningar | 52 | 52 | 52 |
| Rörelseresultat | −140 | −104 | −79 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −140 | −104 | −79 |
| Resultat före skatt | −140 | −104 | −79 |
| Årets resultat | −140 | −104 | −79 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 122 | 275 | 386 |
| Anläggningstillgångar | 87 | 140 | 192 |
| Materiella anläggningstillgångar | 87 | 140 | 192 |
| Inventarier, verktyg och installationer | 87 | 140 | 192 |
| Omsättningstillgångar | 35 | 135 | 194 |
| Kortfristiga fordringar | 6 | 21 | 20 |
| Övriga fordringar | 2 | 0 | 0 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 5 | 20 | 20 |
| Kassa och bank | 29 | 115 | 174 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 122 | 275 | 386 |
| Eget kapital | 52 | 52 | 52 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 2 | 2 | 2 |
| Balanserat resultat | 62 | 26 | 1 |
| Årets resultat | −140 | −104 | −79 |
| Långfristiga skulder | 70 | 210 | 315 |
| Övriga skulder | 70 | 210 | 315 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 13 | 19 |
| Leverantörsskulder | 0 | 13 | 19 |
| Övriga skulder | 0 | 1 | 0 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | – | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Medel att disponera | 2 | 2 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | 140 | 105 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2022-03-31 | 2021-03-31 | 2020-03-31 | 2019-03-31 |
|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 262 | 262 | 262 | 262 |
| Årets inköp | – | – | 0 | – |
| Ackumulerade avskrivningar | 174 | 122 | 70 | 17 |
| Årets avskrivningar | 52 | 52 | 52 | – |
Om bolaget
- Adress
- Mölnbackavägen 5, 122 42 ENSKEDE
- Registrerat
- 2016-12-22
Verksamhet enligt registret
Företaget ska bedriva byggverksamhet och godstrafik.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2022
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2022-06-27
- Programvara
- Wolters Kluwer Bokslut
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver verksamhet med skönhetsvård Företaget har sitt säte i Tullinge .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.