Start › Stockholms län › Lidingö
Via del municipio AB
Utveckling3 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Nettoomsättning | – | – | 0 | 139 | 0 | 233 | – | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 4 | 1 | 51 | 150 | 169 | 172 | 94 | 20 | 11 |
| Övriga externa kostnader | 4 | 1 | 41 | 110 | 126 | 132 | 94 | 20 | 11 |
| Personalkostnader | – | 0 | 10 | 40 | 43 | 40 | – | – | – |
| Rörelseresultat | −4 | −1 | −51 | −11 | −169 | 61 | −94 | −20 | −11 |
| Finansiella poster | 0 | 1 | 0 | 64 | 0 | −1 | 0 | −11 | 807 |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 822 |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | – | – | 0 | 64 | – | – | – | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 1 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 11 | 15 |
| Resultat efter finansiella poster | −4 | 0 | −51 | 53 | −169 | 60 | −94 | −31 | 796 |
| Resultat före skatt | −4 | 0 | −51 | 53 | −169 | 60 | −94 | −31 | 796 |
| Årets resultat | −4 | 0 | −51 | 53 | −169 | 60 | −94 | −31 | 796 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 32 | 38 | 44 | 2 657 | 2 574 | 2 782 | 2 846 | 2 946 | 3 300 |
| Anläggningstillgångar | – | – | – | 0 | 2 380 | 1 700 | 1 400 | 1 400 | 900 |
| Finansiella anläggningstillgångar | – | – | – | 0 | 2 380 | 1 700 | 1 400 | 1 400 | 900 |
| Andelar i koncernföretag | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | – | – | – | 0 | 980 | 300 | 0 | 1 400 | 900 |
| Andra långfristiga fordringar | – | – | – | 0 | 1 400 | 1 400 | 1 400 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 32 | 38 | 44 | 2 657 | 194 | 1 082 | 1 446 | 1 546 | 2 400 |
| Kortfristiga fordringar | 32 | 32 | 44 | 8 | 15 | 250 | 6 | 6 | 162 |
| Kundfordringar | – | – | – | – | 0 | 230 | – | – | – |
| Övriga fordringar | 32 | 32 | 44 | 8 | 9 | 16 | 2 | 6 | 162 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | – | – | 0 | 6 | 4 | 4 | – | – |
| Kassa och bank | 0 | 6 | 0 | 2 649 | 180 | 832 | 1 440 | 1 540 | 2 238 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 32 | 38 | 44 | 2 657 | 2 574 | 2 782 | 2 846 | 2 946 | 3 300 |
| Eget kapital | 28 | 26 | 26 | 2 612 | 2 559 | 2 728 | 2 668 | 2 762 | 2 963 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | −22 | −24 | −24 | 2 562 | 2 509 | 2 678 | 2 618 | 2 712 | 2 913 |
| Balanserat resultat | −18 | −24 | 28 | 2 509 | 2 678 | 2 618 | 2 712 | 2 744 | 2 117 |
| Årets resultat | −4 | 0 | −51 | 53 | −169 | 60 | −94 | −31 | 796 |
| Kortfristiga skulder | 4 | 12 | 17 | 45 | 16 | 54 | 177 | 184 | 338 |
| Leverantörsskulder | – | 0 | 9 | 0 | 4 | 0 | 0 | – | – |
| Skatteskulder | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 328 |
| Övriga skulder | 4 | 4 | 0 | 37 | 3 | 46 | 169 | 169 | 0 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 15 | 10 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | – | – | 2 550 | – | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 2 509 | 2 678 | 2 618 | 2 712 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | 6 | – | 16 | – | – | – | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
Inga väsentliga händelser rapporterade
Inga väsentliga händelser efter räkenskapsårets slut.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
Inga väsentliga händelser rapporterade
Inga väsentliga händelser efter räkenskapsårets slut.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
På grund av covid-19 pandemin har konsultförfrågan minskat och startdatum för vissa uppdrag har blivit senarelagt. Dock förväntas inga väsentliga störningar i verksamheten under 2020.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
2018
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2018-12-31 | 2017-12-31 | 2016-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 0 | 882 |
| Försäljningar och utrangeringar | 0 | 882 | – |
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 | 2018-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 1 400 | 1 400 | 1 400 | 0 |
| Försäljningar och utrangeringar | 1 400 | 0 | – | – | – |
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 | 2018-12-31 | 2017-12-31 | 2016-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 980 | 300 | 0 | 1 400 | 900 | 500 |
| Årets inköp | 0 | 680 | 300 | 0 | 500 | – | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 980 | 0 | – | – | – | – | – |
| Omklassificeringar | – | – | 0 | −1 400 | – | – | – |
| Återförda nedskrivningar | – | 680 | – | – | – | – | – |
Om bolaget
- Adress
- OSKARSSTIGEN 9, 181 32 LIDINGÖ
- Registrerat
- 2015-11-19
- Bransch
- Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva konsult- och utbildningsverksamhet inom finansbranschen och ekonomiområdet såsom projektledning, rådgivning, utbildning, utvärderingar och utredningar samt verksamhet som är förenlig med de nämnda områdena. Bolaget ska även äga och förvalta värdepapper.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Lidingö
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-30
- Programvara
- Wolters Kluwer Bokslut
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Företaget bedriver för närvarande ingen verksamhet. Företaget har sitt säte i Lidingö .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
| År | Storlek | |
|---|---|---|
| 2025 | 7 kB | Öppna |
| 2024 | 7 kB | Öppna |
| 2023 | 7 kB | Öppna |
| 2022 | 8 kB | Öppna |
| 2021 | 8 kB | Öppna |
| 2020 | 8 kB | Öppna |
| 2019 | 8 kB | Öppna |
| 2018 | 7 kB | Öppna |
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Moderföretag
-
Pennstiftet 75 AB
Visa källuppgift
Företaget är helägt dotterföretag till Pennstiftet 75 AB, 559132-5351.
-
Pennstiftet 75 AB
Visa källuppgift
Företaget är helägt dotterföretag till Pennstiftet 75 AB, 559132-5351.