Start › Stockholms län › Stockholm
Cihan Punar AB
Utveckling8 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | – | – | – | – | 0 | 160 | 160 | 32 |
| Nettoomsättning | – | – | – | – | 0 | 160 | 160 | 32 |
| Rörelsekostnader | 11 | 24 | – | 0 | 1 | – | 0 | 33 |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | – | – | – | – | 0 | 32 |
| Övriga externa kostnader | 11 | 24 | – | 0 | 1 | – | 0 | 2 |
| Övriga rörelsekostnader | – | – | 5 | – | – | – | – | – |
| Rörelseresultat | −11 | −24 | −5 | 0 | −1 | 160 | 160 | −2 |
| Finansiella poster | 119 | 287 | 0 | 38 | 1 073 | 40 | – | – |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | 119 | 287 | 0 | 38 | 1 075 | 41 | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | 108 | 263 | −5 | 38 | 1 072 | 200 | 160 | −2 |
| Bokslutsdispositioner | – | – | – | – | 0 | −40 | −38 | 0 |
| Förändring av periodiseringsfonder | – | – | – | – | 0 | −40 | −38 | 0 |
| Resultat före skatt | 108 | 263 | −5 | 38 | 1 072 | 160 | 122 | −2 |
| Skatt på årets resultat | – | 0 | – | – | 0 | 26 | 26 | 0 |
| Årets resultat | 108 | 263 | −5 | 38 | 1 072 | 134 | 96 | −2 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 1 837 | 1 732 | 1 469 | 1 474 | 1 462 | 455 | 250 | 76 |
| Anläggningstillgångar | 1 525 | 1 525 | 1 462 | 1 462 | 1 462 | 455 | 250 | 50 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 1 525 | 1 525 | 1 462 | 1 462 | 1 462 | 455 | 250 | 50 |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | 1 115 | 1 115 | – | 1 056 | 1 056 | 50 | 50 | 50 |
| Andra långfristiga fordringar | 411 | 411 | – | 406 | 406 | 405 | 200 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 312 | 207 | 7 | 12 | 0 | 0 | 0 | 26 |
| Kortfristiga fordringar | 312 | 207 | 7 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kundfordringar | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Övriga fordringar | 312 | 207 | – | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | – | – | 12 | – | – | – | – |
| Kassa och bank | 0 | – | – | – | – | – | 0 | 26 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 1 837 | 1 732 | 1 469 | 1 474 | 1 462 | 455 | 250 | 76 |
| Eget kapital | 1 752 | 1 644 | 1 380 | 1 385 | 1 348 | 276 | 141 | 46 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Reservfond | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | 1 702 | 1 594 | 1 330 | 1 335 | 1 298 | 226 | 91 | −5 |
| Överkursfond | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Balanserat resultat | 1 594 | 1 330 | 1 335 | 1 298 | 226 | 91 | −5 | −3 |
| Årets resultat | 108 | 263 | −5 | 38 | 1 072 | 134 | 96 | −2 |
| Obeskattade reserver | 78 | 78 | 78 | 78 | 78 | 78 | 38 | 0 |
| Periodiseringsfonder | 78 | 78 | – | 78 | 78 | 78 | 38 | 0 |
| Kortfristiga skulder | 7 | 10 | 10 | 10 | 36 | 101 | 71 | 31 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | – | – | 0 | 28 |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 26 | 52 | 26 | 0 |
| Övriga skulder | 7 | 10 | – | 7 | 7 | 47 | 42 | 0 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | – | – | – | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 1 335 | 1 298 | 226 | 91 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2025-04-30 | 2024-04-30 | 2023-04-30 | 2022-04-30 | 2021-04-30 | 2020-04-30 | 2019-04-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 411 | 411 | 406 | 406 | 406 | 405 | 200 |
| Årets inköp | – | 5 | – | – | – | – | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2025-04-30 | 2024-04-30 | 2023-04-30 | 2022-04-30 | 2021-04-30 | 2020-04-30 | 2019-04-30 | 2018-04-30 | 2017-04-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 1 115 | 1 115 | 1 056 | 1 056 | 1 056 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Årets inköp | – | 58 | – | – | 1 006 | – | – | – | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
Om bolaget
- Adress
- SVEAVÄGEN 131, 113 46 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2015-09-09
- Bransch
- Konsultverksamhet avseende företags organisation
Verksamhet enligt registret
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva utbildning och konsultverksamhet inom redovisning, administration, löne- och personaladministration, ekonomi, juridik, företagsetablering, bolagsbildningar, varumärken, marknadsföring samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även äga och förvalta värdepapper, fast och lös egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 673-4131
- Cihan Punar AB
kontrollerat 2026-10-13
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-12-01
- Programvara
- Fortnox Bokslut & Skatt
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Stockholm registrerades år 2015 och bedriver sedan dess konsultverksamhet inom företagsetablering samt handel med värdepapper.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.