Pizzeria Quattro AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 3 705 | 3 338 | 2 651 | 3 132 |
| Nettoomsättning | 3 051 | 3 321 | 2 651 | 3 132 |
| Övriga rörelseintäkter | 654 | 17 | – | – |
| Rörelsekostnader | 3 236 | 3 270 | 2 633 | 3 095 |
| Råvaror och förnödenheter | 1 103 | 1 100 | 1 104 | 1 188 |
| Handelsvaror | −4 | 59 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 733 | 811 | 392 | 522 |
| Personalkostnader | 1 383 | 1 286 | 1 124 | 1 374 |
| Av- och nedskrivningar | 22 | 14 | 14 | 11 |
| Rörelseresultat | 468 | 68 | 18 | 37 |
| Finansiella poster | −25 | −36 | −12 | −38 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 1 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 26 | 36 | 12 | 38 |
| Resultat efter finansiella poster | 444 | 32 | 6 | −1 |
| Resultat före skatt | 444 | 32 | 6 | −1 |
| Skatt på årets resultat | 93 | 9 | 3 | 0 |
| Årets resultat | 351 | 23 | 3 | −2 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 1 042 | 459 | 945 | 1 804 |
| Anläggningstillgångar | 812 | 80 | 93 | 107 |
| Materiella anläggningstillgångar | 12 | 30 | 43 | 57 |
| Inventarier, verktyg och installationer | 12 | 30 | 43 | 57 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 800 | 50 | 50 | 50 |
| Andelar i koncernföretag | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Omsättningstillgångar | 230 | 379 | 852 | 1 697 |
| Varulager m.m. | 46 | 42 | 102 | 102 |
| Råvaror och förnödenheter | 46 | 42 | 102 | 102 |
| Kortfristiga fordringar | 20 | 218 | 615 | 1 497 |
| Kundfordringar | 0 | 39 | 26 | 0 |
| Övriga fordringar | 15 | 22 | 313 | 561 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 5 | 158 | 276 | 937 |
| Kassa och bank | 164 | 119 | 135 | 98 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 1 042 | 459 | 945 | 1 804 |
| Eget kapital | 389 | 93 | 69 | 66 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 339 | 43 | 19 | 16 |
| Balanserat resultat | −12 | 19 | 16 | 18 |
| Årets resultat | 351 | 23 | 3 | −2 |
| Kortfristiga skulder | 653 | 366 | 875 | 1 738 |
| Skulder till kreditinstitut | – | – | 199 | 43 |
| Checkräkningskredit | 210 | 229 | 254 | 229 |
| Leverantörsskulder | 95 | 46 | 215 | 96 |
| Skulder till koncernföretag | 59 | 0 | 0 | 1 233 |
| Skatteskulder | 93 | 9 | 0 | 27 |
| Övriga skulder | 112 | 71 | 195 | 54 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 85 | 11 | 12 | 55 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 200 | – | – | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Återbetalt aktieägartillskott | 55 | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
Om bolaget
- Adress
- TESSINSVÄG 16 A, 217 58 MALMÖ
- Registrerat
- 2014-10-01
- Bransch
- Restaurangverksamhet
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva restaurang och därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 634-5979
- Pizzeria Quattro
kontrollerat 2026-10-12
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2024
- Regelverk
- K2
- Säte
- Malmö
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-06-30
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver restaurangverksamhet i hyrd lokal. Företaget är moderbolag, men med stöd av ÅRL 7 kap 3§ upprättas inte någon koncernredovisning. Företaget äger 100% av andelar i La Nonnina AB. Företaget har sitt säte i Malmö .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.