Start › Stockholms län › Stockholm
Titi Purplemassage & Salong AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 334 | 334 | 447 | 465 | 470 | 431 |
| Nettoomsättning | 334 | 334 | 447 | 465 | 470 | 431 |
| Rörelsekostnader | 320 | 311 | 471 | 490 | 446 | 425 |
| Råvaror och förnödenheter | 2 | 57 | 1 | 0 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 239 | 249 | 276 | 210 | 259 | 319 |
| Personalkostnader | 80 | 5 | 194 | 280 | 120 | 106 |
| Av- och nedskrivningar | – | – | – | – | 67 | 0 |
| Rörelseresultat | 13 | 23 | −23 | −26 | 25 | 6 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | −2 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 13 | 23 | −25 | −26 | 25 | 6 |
| Bokslutsdispositioner | – | – | – | – | −6 | 0 |
| Förändring av periodiseringsfonder | – | – | – | – | −6 | 0 |
| Resultat före skatt | 13 | 23 | −25 | −26 | 19 | 6 |
| Skatt på årets resultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 |
| Årets resultat | 13 | 23 | −25 | −26 | 15 | 5 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 136 | 130 | 118 | 133 | 287 | 307 |
| Anläggningstillgångar | 99 | 99 | 99 | 99 | 232 | 299 |
| Immateriella anläggningstillgångar | – | – | – | – | 133 | 200 |
| Hyresrätter och liknande rättigheter | – | – | – | – | 133 | 200 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 99 | 99 | 99 | 99 | 99 | 99 |
| Andra långfristiga fordringar | 99 | 99 | 99 | 99 | 99 | 99 |
| Omsättningstillgångar | 37 | 31 | 19 | 34 | 55 | 8 |
| Kortfristiga fordringar | 14 | 16 | 15 | 16 | 11 | 8 |
| Kundfordringar | – | 0 | 1 | 0 | – | – |
| Övriga fordringar | 0 | 2 | – | – | 0 | 8 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 14 | 14 | 14 | 16 | 11 | 0 |
| Kassa och bank | 23 | 15 | 5 | 18 | 44 | 0 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 136 | 130 | 118 | 133 | 287 | 307 |
| Eget kapital | 52 | 39 | 16 | 41 | 67 | 52 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 2 | −11 | −34 | −9 | 17 | 2 |
| Balanserat resultat | −11 | −34 | −9 | 17 | 2 | −3 |
| Årets resultat | 13 | 23 | −25 | −26 | 15 | 5 |
| Obeskattade reserver | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 |
| Periodiseringsfonder | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 0 |
| Långfristiga skulder | 5 | 5 | 3 | 0 | 59 | 36 |
| Övriga skulder | 5 | 5 | 3 | 0 | 59 | 36 |
| Kortfristiga skulder | 72 | 79 | 93 | 86 | 155 | 219 |
| Förskott från kunder | – | – | – | – | 0 | 50 |
| Leverantörsskulder | 0 | 17 | 19 | 0 | – | – |
| Skatteskulder | 4 | – | 0 | 15 | 1 | −3 |
| Övriga skulder | 68 | 62 | 74 | 71 | 150 | 168 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | – | – | – | – | 5 | 5 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | – | 17 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2019-12-31 | 2018-12-31 |
|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 99 | 99 |
Hyresrätter och liknande rättigheter
| Post | 2019-12-31 | 2018-12-31 |
|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 200 | 200 |
| Ackumulerade avskrivningar | 67 | – |
| Årets avskrivningar | 67 | – |
Om bolaget
- Adress
- FRANZÉNGATAN 27 BV, 112 16 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2014-03-28
- Bransch
- Dagspa, bastu och ångbastu
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska utföra Massagebehandlingar, bedriva Kiropraktik och Frisör och hårvård samt import och handel med produkter relaterade till verksamhet.
Jobbannonser
Källa: Arbetsförmedlingens annonsdata via JobTech Dev · uppdaterad 2026-11-06
- Annonser totalt
- 1
- Aktiva nu
- 0
- Första annonsen
- 2022-01-21
- Senaste annonsen
- 2022-01-21
Annonser per år
| År | 2022 |
|---|---|
| Annonser | 1 |
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-02-16
- Programvara
- eDeklarera Årsredovisning
Allmänt om verksamheten
Bolaget bedriver kvalificerad hälsa och friskvård. Den mest framgångsrika behandlingen är Purplemassage, som ger en verksam behandling mot muskel och sen skador, samt muskelstelhet. Bolaget bildades 2014.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.