Start › Stockholms län › Sollentuna
Hampf Holding AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 1 364 | 2 155 | 1 422 | 1 525 | 1 446 | 1 214 | 1 374 |
| Nettoomsättning | 1 364 | 2 058 | 1 422 | 1 525 | 1 446 | 1 214 | 1 374 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 97 | – | – | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 642 | 1 768 | 1 065 | 1 078 | 746 | 863 | 1 416 |
| Övriga externa kostnader | 165 | 157 | 161 | 165 | 142 | 272 | 270 |
| Personalkostnader | 477 | 1 611 | 904 | 914 | 604 | 591 | 1 146 |
| Rörelseresultat | 721 | 386 | 357 | 447 | 700 | 351 | −42 |
| Finansiella poster | 13 | 5 | 23 | 0 | 39 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 13 | 8 | 23 | 0 | 39 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 734 | 391 | 380 | 447 | 739 | 351 | −42 |
| Bokslutsdispositioner | −183 | −99 | −95 | – | – | – | – |
| Förändring av periodiseringsfonder | −183 | −99 | −95 | – | – | – | – |
| Resultat före skatt | 551 | 292 | 285 | 447 | 739 | 351 | −42 |
| Skatt på årets resultat | 114 | 61 | 59 | 92 | 77 | – | – |
| Årets resultat | 437 | 231 | 226 | 355 | 662 | 351 | −42 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 3 200 | 3 452 | 3 039 | 2 824 | 3 444 | 2 634 | 0 |
| Anläggningstillgångar | 1 981 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | 1 981 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | – |
| Andelar i koncernföretag | 1 981 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | – |
| Omsättningstillgångar | 1 219 | 2 421 | 2 008 | 1 793 | 2 413 | 1 603 | – |
| Kortfristiga fordringar | 265 | 1 419 | 1 607 | 1 614 | 1 961 | 1 217 | – |
| Kundfordringar | 265 | 413 | 639 | 237 | 380 | 125 | – |
| Fordringar hos koncernföretag | 0 | 975 | 967 | 1 300 | 800 | 800 | – |
| Övriga fordringar | 0 | 31 | 0 | 77 | 781 | 293 | – |
| Kortfristiga placeringar | 300 | – | – | – | – | – | – |
| Övriga kortfristiga placeringar | 300 | – | – | – | – | – | – |
| Kassa och bank | 654 | 1 002 | 401 | 179 | 452 | 385 | – |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 3 200 | 3 452 | 3 039 | 2 824 | 3 444 | 2 634 | – |
| Eget kapital | 2 253 | 2 315 | 2 084 | 1 858 | 3 003 | 2 341 | – |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | – |
| Fritt eget kapital | 2 203 | 2 265 | 2 034 | 1 808 | 2 953 | 2 291 | – |
| Balanserat resultat | 1 765 | 2 034 | 1 808 | 1 453 | 2 291 | 1 940 | – |
| Årets resultat | 437 | 231 | 226 | 355 | 662 | 351 | – |
| Obeskattade reserver | 377 | 194 | 95 | – | – | – | – |
| Periodiseringsfonder | 377 | 194 | 95 | – | – | – | – |
| Kortfristiga skulder | 571 | 943 | 860 | 966 | 441 | 293 | – |
| Leverantörsskulder | 0 | 0 | 3 | 3 | 1 | 5 | – |
| Skatteskulder | 21 | 0 | 73 | 169 | 77 | – | – |
| Övriga skulder | 373 | 766 | 784 | 794 | 364 | 288 | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 177 | 177 | – | – | – | – | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 1 100 | 500 | – | – | 1 500 | – | – |
| Annan föreslagen utdelning | 1 100 | 500 | – | – | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Verksamhetens art och inriktning
Företaget har sitt säte i Stockholm och den huvudsakliga verksamheten består av konsultationer inom ekonomi, redovisning och management, samt att äga och förvalta ägarledda bolag.
Källfält: se-gen-base:VerksamhetenArtInriktning
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Verksamhetens art och inriktning
Företaget har sitt säte i Stockholm och den huvudsakliga verksamheten består av konsultationer inom ekonomi, redovisning och management, samt att äga och förvalta ägarledda bolag.
Källfält: se-gen-base:VerksamhetenArtInriktning
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Verksamhetens art och inriktning
Företaget har sitt säte i Stockholm och den huvudsakliga verksamheten består av konsultationer inom ekonomi, redovisning och management, samt att äga och förvalta ägarledda bolag.
Källfält: se-gen-base:VerksamhetenArtInriktning
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Verksamhetens art och inriktning
Företaget har sitt säte i Stockholm och den huvudsakliga verksamheten består av konsultationer inom ekonomi, redovisning och management, samt att äga och förvalta ägarledda bolag.
Källfält: se-gen-base:VerksamhetenArtInriktning
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Verksamhetens art och inriktning
Företaget har sitt säte i Stockholm och den huvudsakliga verksamheten består av konsultationer inom ekonomi, redovisning och management, samt att äga och förvalta ägarledda bolag.
Källfält: se-gen-base:VerksamhetenArtInriktning
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Verksamhetens art och inriktning
Företaget har sitt säte i Stockholm och den huvudsakliga verksamheten består av konsultationer inom ekonomi, redovisning och management, samt att äga och förvalta ägarledda bolag.
Källfält: se-gen-base:VerksamhetenArtInriktning
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-06-30 | 2024-06-30 | 2023-06-30 | 2022-06-30 | 2021-06-30 | 2020-06-30 | 2019-06-30 | 2018-06-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 1 981 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 1 031 | 731 | 731 |
| Årets inköp | 500 | 0 | – | – | 0 | 300 | 0 | – |
Om bolaget
- Adress
- BOREVÄGEN 17, 191 43 SOLLENTUNA
- Registrerat
- 2012-09-17
- Bransch
- Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva konsultationer inom redovisning, företagsekonomi, företagsbeskattning och företagsjuridik samt äga och förvalta bolag samt därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 180-4665
- Hampf Holding Ab
kontrollerat 2026-10-10
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K3
- Säte
- Stockholm
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-01-01
- Programvara
- E-revisor.se
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
| År | Storlek | |
|---|---|---|
| 2025 | 88 kB | Öppna |
| 2024 | 88 kB | Öppna |
| 2023 | 87 kB | Öppna |
| 2022 | 87 kB | Öppna |
| 2021 | 87 kB | Öppna |
| 2020 | 9 kB | Öppna |
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
potteryJo AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=potteryJo AB; Organisationsnummer=556741-6507; ForetagetsSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.659; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=0.6990000000000001
-
potteryJo AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=potteryJo AB; Organisationsnummer=556741-6507; ForetagetsSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.67; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=0.708
-
potteryJo AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=potteryJo AB; Organisationsnummer=556741-6507; ForetagetsSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.67; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=0.708
-
potteryJo AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=potteryJo AB; Organisationsnummer=556741-6507; ForetagetsSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.679; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=0.718
-
potteryJo AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=potteryJo AB; Organisationsnummer=556741-6507; ForetagetsSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.679; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=0.718
Visa fler relationer
-
potteryJo AB
Visa källuppgift
KoncernforetagUppgifterDotterforetagenForetag=potteryJo AB; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenOrganisationsnummer=556741-6507; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.679; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=0.718