Start › Stockholms län › Stockholm
Y3Gruppen AB
Utveckling9 räkenskapsår
Saknade år lämnar en lucka, aldrig en interpolerad linje.
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | – | 0 | 0 | −31 | 855 | 976 | 0 | 0 |
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | −34 | 839 | 976 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | 0 | 4 | 16 | 0 | – | – |
| Rörelsekostnader | 20 | 266 | 29 | 849 | 1 233 | 831 | 5 | 2 |
| Råvaror och förnödenheter | – | – | – | 0 | 646 | 720 | – | – |
| Övriga externa kostnader | 20 | 266 | 29 | 36 | 40 | 43 | 5 | 2 |
| Personalkostnader | – | – | 0 | 813 | 548 | 68 | – | – |
| Rörelseresultat | −20 | −266 | −29 | −879 | −378 | 145 | −5 | −2 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | −4 | −5 | 10 | 1 885 | – | – |
| Resultat från andelar i koncernföretag | – | – | – | – | 0 | 1 885 | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | −4 | −5 | 10 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −20 | −266 | −33 | −884 | −368 | 2 030 | −5 | −2 |
| Resultat före skatt | −20 | −266 | −33 | −884 | −368 | 2 030 | −5 | −2 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 31 | – | – |
| Årets resultat | −20 | −266 | −33 | −884 | −368 | 1 999 | −5 | −2 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 91 | 109 | 375 | 436 | 1 632 | 2 115 | 23 | 27 |
| Anläggningstillgångar | – | – | 0 | 50 | 50 | 25 | – | – |
| Finansiella anläggningstillgångar | – | – | 0 | 50 | 50 | 25 | – | – |
| Andelar i koncernföretag | – | – | – | 0 | 0 | 25 | – | – |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | – | – | 0 | 50 | 50 | 0 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 91 | 109 | 375 | 386 | 1 582 | 2 090 | 23 | 27 |
| Kortfristiga fordringar | 65 | 61 | 308 | 336 | 539 | 30 | 0 | 0 |
| Kundfordringar | 61 | 61 | 304 | 304 | 539 | 5 | – | – |
| Övriga fordringar | – | 0 | 4 | 33 | 0 | 25 | 0 | 0 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 4 | – | – | – | – | – | – | – |
| Kortfristiga placeringar | – | – | – | 0 | 250 | 0 | – | – |
| Övriga kortfristiga placeringar | – | – | – | 0 | 250 | 0 | – | – |
| Kassa och bank | 26 | 48 | 67 | 50 | 794 | 2 060 | 23 | 27 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 91 | 109 | 375 | 436 | 1 632 | 2 115 | 23 | 27 |
| Eget kapital | 32 | 52 | 268 | 301 | 1 448 | 2 016 | 23 | 27 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Reservfond | – | – | – | – | – | – | 0 | – |
| Fritt eget kapital | −18 | 2 | 218 | 251 | 1 398 | 1 966 | −27 | −23 |
| Balanserat resultat | 2 | 268 | 251 | 1 323 | 1 766 | −33 | −23 | −21 |
| Årets resultat | −20 | −266 | −33 | −884 | −368 | 1 999 | −5 | −2 |
| Kortfristiga skulder | 59 | 57 | 107 | 135 | 184 | 99 | – | – |
| Leverantörsskulder | – | – | 0 | 1 | 0 | 26 | – | – |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 31 | 31 | – | – |
| Övriga skulder | 49 | 49 | 99 | 125 | 151 | 40 | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 10 | 8 | 8 | 9 | 2 | 2 | – | – |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | 0 | 0 | – | 188 | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 251 | 1 398 | – | −27 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | 50 | – | – | – | – | – | – |
| Återbetalt aktieägartillskott | – | – | – | 75 | – | – | – | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Nettoomsättningen uppgick till - 34 028kr. Negativ omsättning uppstår på grund av kreditering till kund.
Källfält: se-gen-base:Flerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
Bolaget har 2023-02-04 avregistrerat sig som arbetsgivare, för moms och F-skatt och bedriver efter det ingen verksamhet tills vidare.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2018
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 0 | 25 |
| Årets inköp | – | – | 25 |
| Försäljningar och utrangeringar | – | 25 | – |
Om bolaget
- Adress
- BOX 45159, 104 30 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2011-10-11
- Bransch
- Annan rengöring
Verksamhet enligt registret
Föremål för bolagets verksamhet är att bedriva bygg och renoveringar samt snickeriarbeten, bedriva snöröjning, bedriva hemhjälp och trädgårdsarbete, bedriva fastighetsförvaltning, bedriva städtjänster, bedriva konsultverksamhet med inriktning mot bygg och städ, bedriva konsultverksamhet avseende företagsorganisation, bedriva inredningsdesign och styling verksamhet, bedriva bemanningsverksamhet, uthyrning och försäljning av verktyg och maskiner inom byggbranschen, bedriva förvaltning av fast och lös egendom, bedriva handel med och förvaltning av värdepapper, bedriva uthyrning av lokaler och därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 5496-5371
- Y3gruppen
kontrollerat 2026-10-09
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-04-01
- Programvara
- Visma Advisor Period & Year-end Closing
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Stockholm registrerades år 2011 och bedriver bygg och renoveringar samt snickeriarbeten, snöröjning, hemhjälp och trädgårdsarbete. Samt bedriver fastighetsförvaltning, städtjänster, konsultverksamhet med inriktning mot bygg och städ, konsultverksamhet avseende företagsorganisation, inredningsdesign och styling verksamhet. Bolaget bedriver även bemanningsverksamhet, uthyrning och försäljning av verktyg och maskiner inom byggbranschen, förvaltning av fast och lös egendom, handel med och förvaltning av värdepapper och uthyrning av lokaler och därmed förenlig verksamhet. Bolaget har 2023-02-04 avregistrerat sig som arbetsgivare, för moms och F-skatt och bedriver efter det ingen verksamhet tills vidare.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.