Start › Stockholms län › Stockholm
Tandläkarteam Moni AB
Utveckling5 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 302 | 714 | 633 | 912 | 1 023 |
| Nettoomsättning | 302 | 583 | 633 | 912 | 1 023 |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 131 | – | – | – |
| Rörelsekostnader | 653 | 1 012 | 920 | 1 011 | 1 042 |
| Råvaror och förnödenheter | 63 | 291 | 382 | 448 | 465 |
| Övriga externa kostnader | 430 | 561 | 380 | 404 | 414 |
| Personalkostnader | 159 | 160 | 159 | 159 | 159 |
| Av- och nedskrivningar | – | – | – | 0 | 5 |
| Rörelseresultat | −351 | −298 | −287 | −99 | −19 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −351 | −298 | −287 | −99 | −19 |
| Resultat före skatt | −351 | −298 | −287 | −99 | −19 |
| Årets resultat | −351 | −298 | −287 | −99 | −19 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 93 | 102 | 441 | 406 | 395 |
| Omsättningstillgångar | 93 | 102 | 441 | 406 | 395 |
| Kortfristiga fordringar | 88 | 96 | 399 | 389 | 382 |
| Kundfordringar | 73 | 81 | 384 | 376 | 369 |
| Övriga fordringar | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 15 | 15 | 14 | 13 | 13 |
| Kassa och bank | 5 | 6 | 42 | 17 | 13 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 93 | 102 | 441 | 406 | 395 |
| Eget kapital | 54 | 50 | 133 | 120 | 119 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 4 | 0 | 83 | 70 | 69 |
| Balanserat resultat | 355 | 298 | 370 | 169 | 88 |
| Årets resultat | −351 | −298 | −287 | −99 | −19 |
| Långfristiga skulder | – | 0 | 306 | 281 | 273 |
| Övriga skulder | – | 0 | 306 | 281 | 273 |
| Kortfristiga skulder | 39 | 52 | 2 | 5 | 3 |
| Övriga skulder | 39 | 52 | 2 | 5 | 3 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | – | – | 0 | 0 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 70 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | 355 | 215 | 300 | 100 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- LINDHAGENSGATAN 73, 112 43 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2011-05-24
- Bransch
- Tandläkarverksamhet
Verksamhet enligt registret
Föremålet för bolagets verksamhet skall vara att bedriva tandläkarverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 766-1481
- Tandläkarteam Moni AB
kontrollerat 2026-10-09
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-10-28
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Stockholm registrerades år 2011 och bedriver sedan dess tandläkarverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.