Start › Stockholms län › Stockholm
Firstmile Asset Holding AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 980 | – | – | – | – |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 980 | – | – | – | – |
| Rörelsekostnader | – | – | – | 0 | 8 | 120 |
| Övriga externa kostnader | – | – | – | 0 | 8 | 120 |
| Rörelseresultat | 0 | 980 | 0 | 0 | −8 | −120 |
| Finansiella poster | 0 | −1 106 | – | 0 | −5 681 | 0 |
| Nedskrivningar av finansiella anläggningstillgångar | 0 | 1 106 | – | 0 | 5 681 | 0 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 0 | −126 | 0 | 0 | −5 688 | −120 |
| Resultat före skatt | 0 | −126 | 0 | 0 | −5 688 | −120 |
| Årets resultat | 0 | −126 | 0 | 0 | −5 688 | −120 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 50 | 50 | 1 106 | 1 106 | 1 106 | 6 795 |
| Anläggningstillgångar | – | 0 | 1 106 | 1 106 | 1 106 | 6 787 |
| Finansiella anläggningstillgångar | – | 0 | 1 106 | 1 106 | 1 106 | 6 787 |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | 0 | 0 | 1 106 | 1 106 | 1 106 | 6 787 |
| Omsättningstillgångar | 50 | 50 | – | – | 0 | 8 |
| Kortfristiga fordringar | 50 | 50 | – | – | 0 | 8 |
| Övriga fordringar | 50 | 50 | – | – | 0 | 8 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 50 | 50 | 1 106 | 1 106 | 1 106 | 6 795 |
| Eget kapital | 50 | 50 | 113 | 113 | 113 | 121 |
| Bundet eget kapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Fritt eget kapital | −50 | −50 | 13 | 13 | 13 | 21 |
| Balanserat resultat | −50 | 76 | 13 | 13 | 5 702 | 140 |
| Årets resultat | 0 | −126 | 0 | 0 | −5 688 | −120 |
| Långfristiga skulder | – | – | – | – | 0 | 37 |
| Övriga skulder | – | – | – | – | 0 | 37 |
| Kortfristiga skulder | – | 0 | 993 | 993 | 993 | 6 637 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | 0 | 13 | 13 |
| Övriga skulder | – | 0 | 993 | 993 | 980 | 6 625 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 13 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | 63 | – | – | 5 681 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 104 134 | 104 134 | 104 134 | 104 134 | 104 134 | 104 134 | 104 134 |
| Ackumulerade nedskrivningar | 104 134 | 104 134 | 103 027 | 103 027 | 103 027 | 97 347 | 97 347 |
| Årets nedskrivningar | – | 1 106 | 0 | 0 | 5 681 | 0 | – |
Om bolaget
- Adress
- BOX 92133, 120 08 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2006-12-29
- Bransch
- Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
Verksamhet enligt registret
Bolaget skall äga och förvalta värdepapper och fastigheter, fordon och annan fast och lös egendom samt bedriva förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-04-06
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Stockholm registrerades år 2006. Bolaget skall äga och förvalta värdepapper och fastigheter, fordon och annan fast och lös egendom samt bedriva förenlig verksamhet. Bolaget har varit vilande under räkeskapsåret.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.