Start › Västra Götalands län › Hovås
H2H Businesstraining AB
Utveckling4 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsekostnader | 6 | 7 | 6 | 6 | 14 | 4 | 18 | 13 |
| Övriga externa kostnader | 6 | 7 | 6 | 6 | 14 | 4 | 13 | 1 |
| Personalkostnader | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Av- och nedskrivningar | – | – | – | – | – | 0 | 5 | 12 |
| Rörelseresultat | −6 | −7 | −6 | −6 | −14 | −4 | −18 | −13 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 0 | 1 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −6 | −7 | −6 | −6 | −15 | −4 | −18 | −12 |
| Resultat före skatt | −6 | −7 | −6 | −6 | −15 | −4 | −18 | −12 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | – | 0 | 2 | 2 | 0 |
| Årets resultat | −6 | −7 | −6 | −6 | −15 | −6 | −20 | −12 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 1 813 | 1 811 | 1 811 | 1 811 | 1 811 | 1 813 | 1 820 | 1 893 |
| Anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | – | 0 | 5 |
| Materiella anläggningstillgångar | – | – | – | – | – | – | 0 | 5 |
| Inventarier, verktyg och installationer | – | – | – | – | – | – | 0 | 5 |
| Andelar i koncernföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Omsättningstillgångar | 1 813 | 1 811 | 1 811 | 1 811 | 1 811 | 1 813 | 1 820 | 1 888 |
| Varulager m.m. | 1 810 | 1 810 | 1 810 | 1 810 | 1 810 | 1 810 | 1 810 | 1 810 |
| Pågående arbeten för annans räkning | 1 810 | 1 810 | 1 810 | 1 810 | – | – | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 2 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 5 | 68 |
| Övriga fordringar | 2 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 5 | 68 |
| Kassa och bank | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | 10 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 1 813 | 1 811 | 1 811 | 1 811 | 1 811 | 1 813 | 1 820 | 1 893 |
| Eget kapital | 1 682 | 1 688 | 1 695 | 1 701 | 1 707 | 1 722 | 1 727 | 1 747 |
| Bundet eget kapital | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Aktiekapital | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Fritt eget kapital | 1 182 | 1 188 | 1 195 | 1 201 | 1 207 | 1 222 | 1 227 | 1 247 |
| Balanserat resultat | 1 188 | 1 195 | 1 201 | 1 207 | 1 222 | 1 227 | 1 247 | 1 259 |
| Årets resultat | −6 | −7 | −6 | −6 | −15 | −6 | −20 | −12 |
| Långfristiga skulder | 116 | 116 | 109 | 103 | 100 | 85 | 85 | 132 |
| Övriga skulder | 116 | 116 | 109 | 103 | 100 | 85 | 85 | 132 |
| Kortfristiga skulder | 16 | 7 | 7 | 7 | 4 | 6 | 8 | 14 |
| Skatteskulder | 5 | 5 | 5 | 5 | 2 | 2 | – | – |
| Övriga skulder | 8 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 8 | 14 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | – | 0 | – | – | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 1 207 | 1 222 | 1 227 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-08-31 | 2024-08-31 | 2023-08-31 | 2022-08-31 | 2021-08-31 | 2020-08-31 | 2019-08-31 | 2018-08-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 |
| Ackumulerade nedskrivningar | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 |
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2019-08-31 | 2018-08-31 | 2017-08-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 294 | 294 |
| Försäljningar och utrangeringar | 294 | – | – |
| Ackumulerade avskrivningar | 0 | 289 | 276 |
| Årets avskrivningar | 5 | 12 | – |
Om bolaget
- Adress
- HOVÅS ALLÉ 19, 436 57 HOVÅS
- Registrerat
- 2005-06-23
- Bransch
- Förmedling avseende fastighetsverksamhet
Verksamhet enligt registret
Bolagets verksamhet är att genomföra H2H utbildning/träning inom sälj, säljledning och marknadsplanering i form av öppna eller skräddarsydda aktiviteter genomförda i Spanien eller annan valfri plats. Samt handel med småhus, mark och tomter och mäkleri och renoveringsverksamhet av fast egendom i Sverige och Spanien då med fokus på Costa del Sol, samt därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Kungsbacka
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-02-28
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Bolaget bedriver handel med småhus, mark och tomter samt utför byggnadsentreprenader. Bolaget har sitt säte i Kungsbacka, Hallands län. Koncernförhållanden Bolaget är moderbolag till Montage & Entr i Väst AB, org nr 556738-0349, säte Kungsbacka Koncernredovisning upprättas ej enligt 7:3 i Årsredovisningslagen.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
Montage och Entr i Väst AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=Montage och Entr i Väst AB; Organisationsnummer=556738-0349; ForetagetsSate=Kungsbacka
-
Montage och Entr i Väst AB
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=Montage och Entr i Väst AB; Organisationsnummer=556738-0349; ForetagetsSate=Kungsbacka
-
Montage och Entr i Väst AB
Visa källuppgift
KoncernforetagUppgifterDotterforetagenForetag=Montage och Entr i Väst AB; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenOrganisationsnummer=556738-0349; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenSate=Kungsbacka
-
Montage och Entr i Väst AB
Visa källuppgift
KoncernforetagUppgifterDotterforetagenForetag=Montage och Entr i Väst AB; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenOrganisationsnummer=556738-0349; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenSate=Kungsbacka
-
Montage och Entreprenad i Väst AB
Visa källuppgift
KoncernforetagUppgifterDotterforetagenForetag=Montage och Entreprenad i Väst AB; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenOrganisationsnummer=556738-0349; KoncernforetagUppgifterDotterforetagenSate=Kungsbacka
Visa fler relationer
-
Montage och Entr i Väst AB
Visa källuppgift
InnehavAndelarKoncernforetagDotterforetag=Montage och Entr i Väst AB; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=1; InnehavAndelarKoncernforetagRostrattsandel=1