Start › Stockholms län › Vällingby
Safe marketing Stockholm AB
Utveckling8 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 32 | 158 | 152 | 123 | 59 | 203 | 226 | 263 |
| Nettoomsättning | 32 | 158 | 152 | 123 | 59 | 203 | 226 | 263 |
| Rörelsekostnader | 30 | 151 | 142 | 138 | 176 | 145 | 351 | 290 |
| Råvaror och förnödenheter | 9 | 51 | 80 | 82 | 136 | 81 | 65 | 41 |
| Övriga externa kostnader | 22 | 62 | 63 | 57 | 40 | 64 | 286 | 249 |
| Personalkostnader | 0 | 38 | – | – | – | – | – | – |
| Rörelseresultat | 2 | 6 | 9 | −15 | −117 | 57 | −125 | −27 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | 1 | 6 | 9 | −15 | −117 | 57 | −125 | −27 |
| Bokslutsdispositioner | – | – | 0 | – | – | – | – | – |
| Resultat före skatt | 1 | 6 | 9 | −15 | −117 | 57 | −125 | −27 |
| Årets resultat | 1 | 6 | 9 | −15 | −117 | 57 | −125 | −27 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 2 | 44 | 53 | 31 | 159 | 179 | 68 | 83 |
| Omsättningstillgångar | 2 | 44 | 53 | 31 | 159 | 179 | 68 | 83 |
| Kortfristiga fordringar | 0 | 0 | 22 | 0 | 156 | 115 | 49 | 2 |
| Kundfordringar | 0 | 0 | 13 | 0 | 128 | 100 | 34 | 0 |
| Övriga fordringar | 0 | 0 | 9 | 0 | 29 | 16 | 16 | 2 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | – | – | – | – | 0 | 0 | – | – |
| Kassa och bank | 2 | 44 | 31 | 31 | 3 | 64 | 18 | 81 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 2 | 44 | 53 | 31 | 159 | 179 | 68 | 83 |
| Eget kapital | −25 | −26 | −33 | −42 | −27 | 90 | 32 | −39 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 0 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Ej registrerat aktiekapital | – | – | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | – | – | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Reservfond | – | – | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Fritt eget kapital | −75 | −76 | −83 | −92 | −77 | 40 | −18 | −89 |
| Överkursfond | – | – | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Balanserat resultat | −76 | −83 | −15 | −77 | 40 | −18 | 107 | −63 |
| Årets resultat | 1 | 6 | 25 | −15 | −117 | 57 | −125 | −27 |
| Långfristiga skulder | – | 0 | – | 72 | 184 | – | – | – |
| Övriga skulder | – | 0 | – | 72 | 184 | – | – | – |
| Kortfristiga skulder | 27 | 70 | 86 | 1 | 2 | 89 | 35 | 123 |
| Leverantörsskulder | 0 | 0 | 13 | – | 0 | 48 | 11 | 74 |
| Övriga skulder | 27 | 70 | 73 | 1 | 2 | 41 | 24 | 49 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | 0 | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | −92 | −77 | 40 | −18 | – |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | – | – | – | – | 197 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- RÅCKSTAVÄGEN 84, 162 52 VÄLLINGBY
- Registrerat
- 2003-01-20
- Bransch
- Partihandel med gruv-, bygg- och anläggningsmaskiner
Verksamhet enligt registret
Föremålet för bolagets verksamhet skall vara försäljning och konsultverksamhet av exponeringsmaterial, skyltsystem och mediaytor. Bolaget skall även bedriva markarbeten, snickeri, måleri, svets och byggstädning. Bolaget skall även bedriva förvaltning av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva konsulterande tjänster, driva gatukök och caféverksamhet samt äga och förvalta fast och lös egendom. Föremålet för bolaget skall även vara rekrytering, anställning och tillhandahållande av personal. Bolaget skall även direkt eller indirekt bedriva bevakningsrörelse och tillhandahålla tjänster och produkter inom säkerhetsbranschen inom privat och offentlig verksamhet i syfte att motverka brottsrelaterade tendenser i samhället.
Bankgironummer
- 878-5974
- Eu Global Import & Export AB
kontrollerat 2026-10-05
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-07-15
- Programvara
- Fortnox Bokslut & Skatt
Allmänt om verksamheten
Föremålet för bolagets verksamhet skall vara försäljning och konsultverksamhet av exponeringsmaterial, skyltsystem och mediaytor. Bolaget skall även bedriva markarbeten, snickeri, måleri, svets och byggstädning. Bolaget skall även bedriva förvaltning av fastigheter samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva konsulterande tjänster, driva gatukök och caféverksamhet samt äga och förvalta fast och lös egendom. Föremålet för bolaget skall även vara rekrytering, anställning och tillhandahållande av personal. Bolaget skall även direkt eller indirekt bedriva bevakningsrörelse och tillhandahålla tjänster och produkter inom säkerhetsbranschen inom privat och offentlig verksamhet i syfte att motverka brottsrelaterade tendenser i samhället.Bolaget har sitt säte i Stockholm.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.