Start › Dalarnas län › Falun
Läker-All Hälsan Ehnhage AB
Utveckling6 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nettoomsättning | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsekostnader | 11 | 12 | 17 | 25 | 80 | 22 |
| Övriga externa kostnader | 11 | 12 | 17 | 25 | 80 | 22 |
| Personalkostnader | – | – | – | – | 0 | 0 |
| Rörelseresultat | −11 | −12 | −17 | −25 | −80 | −22 |
| Finansiella poster | 10 | −1 | −1 | −1 | – | – |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | – | – | – | 0 | 2 002 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 11 | 1 | 1 | 0 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 1 | 1 | 1 | 1 | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −2 | −12 | −18 | −26 | 1 922 | −22 |
| Bokslutsdispositioner | – | – | 0 | 100 | 219 | 157 |
| Förändring av periodiseringsfonder | – | – | 0 | 100 | 219 | 157 |
| Resultat före skatt | −2 | −12 | −18 | 74 | 2 141 | 135 |
| Skatt på årets resultat | – | 0 | 16 | 14 | 30 | 30 |
| Årets resultat | −2 | −12 | −33 | 61 | 2 111 | 105 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 2 087 | 2 291 | 2 503 | 2 733 | 2 968 | 1 258 |
| Anläggningstillgångar | 1 724 | 2 268 | 2 473 | 2 678 | 2 946 | 900 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 1 724 | 2 268 | 2 473 | 2 678 | 2 946 | 900 |
| Andra långfristiga fordringar | 1 724 | 2 268 | 2 473 | 2 678 | 2 946 | 900 |
| Omsättningstillgångar | 363 | 23 | 31 | 54 | 22 | 358 |
| Kortfristiga fordringar | 3 | 3 | 3 | 35 | 10 | 2 |
| Övriga fordringar | 3 | 3 | 3 | 35 | 10 | 2 |
| Kassa och bank | 360 | 20 | 28 | 19 | 11 | 356 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 2 087 | 2 291 | 2 503 | 2 733 | 2 968 | 1 258 |
| Eget kapital | 2 065 | 2 277 | 2 493 | 2 723 | 2 849 | 922 |
| Bundet eget kapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Fritt eget kapital | 1 965 | 2 177 | 2 393 | 2 623 | 2 749 | 822 |
| Balanserat resultat | 1 967 | 2 189 | 2 427 | 2 562 | 638 | 717 |
| Årets resultat | −2 | −12 | −33 | 61 | 2 111 | 105 |
| Obeskattade reserver | – | – | – | 0 | 100 | 319 |
| Periodiseringsfonder | – | – | – | 0 | 100 | 319 |
| Kortfristiga skulder | 21 | 14 | 10 | 10 | 18 | 16 |
| Skatteskulder | – | – | – | 0 | 11 | 9 |
| Övriga skulder | 14 | 7 | 2 | 2 | – | – |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 7 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | 210 | 204 | 196 | 188 | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 2 749 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 | 2022-12-31 | 2021-12-31 | 2020-12-31 | 2019-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 1 724 | 2 268 | 2 473 | 2 678 | 2 946 | 900 | 500 |
| Årets inköp | – | – | – | – | 2 046 | – | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 545 | 204 | 206 | 268 | – | – | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
Om bolaget
- Adress
- BOX 292, 791 27 FALUN
- Registrerat
- 2000-01-19
- Bransch
- Annan allmän öppen hälso- och sjukvård, ej primärvård
Verksamhet enligt registret
Bolaget skall bedriva medicinsk konsultation, psykoterapeutisk verksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Stockholm
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-03-03
- Programvara
- Wolters Kluwer Capego
Allmänt om verksamheten
Företaget har sitt säte i Stockholm .
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.