Genomsyn

Start › Norrbottens län › Södra Sunderbyn

RehabJakt AB

559398-6762AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
1,3 mkr
Resultat efter fin. poster 2025
150 tkr
Årets resultat 2025
89 tkr
Eget kapital 2025
588 tkr

Utveckling3 räkenskapsår

20252025: 1,3 mkr1,3 mkr20242024: 1,4 mkr1,4 mkr20232023: 1,3 mkr1,3 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post202520242023
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 1 2591 3811 295
Nettoomsättning 1 2551 3811 295
Övriga rörelseintäkter 3––
Rörelsekostnader 1 1101 077923
Handelsvaror –0–
Övriga externa kostnader 286257242
Personalkostnader 794789670
Av- och nedskrivningar 293112
Rörelseresultat 149304371
Finansiella poster 11−1
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 010
Räntekostnader och liknande resultatposter −102
Resultat efter finansiella poster 150305370
Bokslutsdispositioner −37−76–
Förändring av periodiseringsfonder 0−76–
Förändring av överavskrivningar −37––
Resultat före skatt 113229370
Skatt på årets resultat 234777
Årets resultat 89182292

BalansräkningBelopp i tkr

Post202520242023
TILLGÅNGAR 883741447
Anläggningstillgångar 68105136
Materiella anläggningstillgångar 68105136
Inventarier, verktyg och installationer 68105136
Omsättningstillgångar 815636311
Kortfristiga fordringar 326315132
Kundfordringar 200128–
Upparbetad men ej fakturerad intäkt 62––
Övriga fordringar 40241
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 24163132
Kassa och bank 489321178
EGET KAPITAL OCH SKULDER 883741447
Eget kapital 588499317
Bundet eget kapital 252525
Aktiekapital 252525
Fritt eget kapital 563474292
Balanserat resultat 474292–
Årets resultat 89182292
Obeskattade reserver 11376–
Periodiseringsfonder 7676–
Ackumulerade överavskrivningar 37––
Kortfristiga skulder 181166129
Leverantörsskulder 1––
Skatteskulder 10460
Övriga skulder 1498431
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 217738

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Inventarier, verktyg och installationer

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-09-25
Anskaffningsvärde 1241471470
Årets inköp ––147–
Försäljningar och utrangeringar 23–––
Ackumulerade avskrivningar 5642120
Årets avskrivningar 253112–
Återförda avskrivningar 11–––

Om bolaget

Adress
LERGÄRDANVÄGEN 5, 954 42 SÖDRA SUNDERBYN
Registrerat
2022-09-26
Bransch
Fysioterapeutisk verksamhet

Verksamhet enligt registret

Företaget ska bedriva konsultverksamhet inom Vård & omsorg samt Jakt & friluftsliv.

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Säte
Luleå
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-02-26
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Företaget bedriver konsultverksamhet inom vård & omsorg samt jakt & friluftsliv. Företaget har sitt säte i Luleå .

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20259 kB Öppna
20248 kB Öppna
20238 kB Öppna