Genomsyn

Start › Stockholms län › Ekerö

Threesixty Management AB

559378-5123AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
446 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
25 tkr
Årets resultat 2025
18 tkr
Eget kapital 2025
442 tkr

Utveckling4 räkenskapsår

20252025: 446 tkr446 tkr20242024: 1,0 mkr1,0 mkr20232023: 1,6 mkr1,6 mkr20222022: 575 tkr575 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2025202420232022
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 4461 0371 575575
Nettoomsättning 4461 0371 575575
Rörelsekostnader 420921974200
Övriga externa kostnader 536311068
Personalkostnader 366859864132
Rörelseresultat 26115601375
Finansiella poster −2−200
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 1210
Räntekostnader och liknande resultatposter 240–
Resultat efter finansiella poster 25113602375
Bokslutsdispositioner –0−150–
Förändring av periodiseringsfonder –0−150–
Resultat före skatt 25113452375
Skatt på årets resultat 6259378
Årets resultat 1888358297

BalansräkningBelopp i tkr

Post2025202420232022
TILLGÅNGAR 738966858413
Anläggningstillgångar 680400400–
Finansiella anläggningstillgångar 680400400–
Andra långfristiga värdepappersinnehav 680400400–
Omsättningstillgångar 58566458413
Kortfristiga fordringar 4206107274
Kundfordringar –0107130
Övriga fordringar 4123011
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 0830133
Kassa och bank 54360350140
EGET KAPITAL OCH SKULDER 738966858413
Eget kapital 442423485322
Bundet eget kapital 25252525
Aktiekapital 25252525
Fritt eget kapital 417398460297
Balanserat resultat 3983101020
Årets resultat 1888358297
Obeskattade reserver 150150150–
Periodiseringsfonder 150150150–
Kortfristiga skulder 14639222291
Skatteskulder 4413618280
Övriga skulder 95249324
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 8888

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post2025202420232022
Styrelsens förslag 0–150195
Annan föreslagen utdelning ––150–
Medel att disponera –––297

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Om bolaget

Adress
BÄNKVÄGEN 2, 178 38 EKERÖ
Registrerat
2022-05-02
Bransch
Datakonsultverksamhet

Verksamhet enligt registret

Bolaget ska vara rådgivare och bedriva konsultverksamhet inom Product Lifecycle Management, Digitalisering, Business Transformations, Coachning av sälj- och ledningsgrupper och bedriva försäljning av mjukvaror samt därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

5867-0647
THREESIXTY MANAGEMENT AB
kontrollerat 2026-10-24

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-03-06
Programvara
Visma Bokslut

Allmänt om verksamheten

Bolaget ska vara rådgivare och bedriva konsultverksamhet inom Product Lifecycle Management, Digitalisering, BusinessTransformations, Coachning av sälj- och ledningsgrupper och bedriva försäljning av mjukvaror samt därmed förenlig verksamhet.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20258 kB Öppna
20249 kB Öppna
20238 kB Öppna
20227 kB Öppna