Genomsyn

Start › Västra Götalands län › Rydal

RR Entreprenad AB

559373-0855AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
1,1 mkr
Resultat efter fin. poster 2025
−64 tkr
Årets resultat 2025
−64 tkr
Eget kapital 2025
325 tkr

Utveckling4 räkenskapsår

20252025: 1,1 mkr1,1 mkr20242024: 990 tkr990 tkr20232023: 1,2 mkr1,2 mkr20222022: 902 tkr902 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2025202420232022
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 1 3331 2381 123970
Nettoomsättning 1 0799901 185902
Övriga rörelseintäkter 253248−6268
Rörelsekostnader 1 3959421 193737
Råvaror och förnödenheter 4809980
Övriga externa kostnader 599332258225
Personalkostnader 749610836432
Rörelseresultat −63296−70233
Finansiella poster −100−1
Räntekostnader och liknande resultatposter 1001
Resultat efter finansiella poster −64296−70233
Resultat före skatt −64296−70233
Skatt på årets resultat 047048
Årets resultat −64249−70185

BalansräkningBelopp i tkr

Post2025202420232022
TILLGÅNGAR 352515188333
Anläggningstillgångar 001–
Immateriella anläggningstillgångar 001–
Koncessioner, patent, licenser och liknande 001–
Omsättningstillgångar 352515187333
Kortfristiga fordringar 904345833
Kundfordringar 11235958–
Övriga fordringar −2275033
Kassa och bank 26281129300
EGET KAPITAL OCH SKULDER 352515188333
Eget kapital 325389140210
Bundet eget kapital 25252525
Aktiekapital 25252525
Fritt eget kapital 300364115185
Balanserat resultat 3641151850
Årets resultat −64249−70185
Kortfristiga skulder 2712648123
Skatteskulder −50−44910
Övriga skulder 7695−295
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 035018

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Koncessioner, patent och licenser

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-31
Anskaffningsvärde 0011
Ackumulerade avskrivningar 0000

Om bolaget

Adress
DAMMVÄGEN 3 A, 511 70 RYDAL
Registrerat
2022-03-29
Bransch
Drivning

Verksamhet enligt registret

Bolaget skall utföra grävning både med egen grävmaskin och inhyrd, utföra rivning, sanering, skogsarbete och uthyrning av personal till andra företag, kommun eller andra statliga bolag och privatpersoner samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även utföra tjänster inom healing och försäljning av hälsoprodukter såsom oljor, massagekrämer och stenar. Företaget skall också utföra konsulttjänster inom marknadsföring via sociala medier och andra kanaler och administration, utföra tjänster och erbjuda tjänster såsom hundinstruktör, hundkurser, hundpassning och därmed förenlig verksamhet. Tjänsterna vänder sig till privatpersoner och företag.

Bankgironummer

5872-3503
RR Entreprenad AB
kontrollerat 2026-10-24

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Säte
Rydal
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-06-30
Programvara
E-revisor.se

Allmänt om verksamheten

Bolaget skall utföra grävning både med egen grävmaskin och inhyrd, utföra rivning, sanering, skogsarbete och uthyrning av personal till andra företag, kommun eller andra statliga bolag och privatpersoner samt därmed förenlig verksamhet.

Väsentliga händelser

Inga väsentliga händelser har inträffat under räkenskapsåret.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
202587 kB Öppna
202487 kB Öppna
202387 kB Öppna
202286 kB Öppna