Genomsyn

Start › Stockholms län › Stockholm

TobiasNilsson75 Consulting AB

559362-2615AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
857 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
23 tkr
Årets resultat 2025
186 tkr
Eget kapital 2025
441 tkr

Utveckling4 räkenskapsår

20252025: 857 tkr857 tkr20242024: 1,1 mkr1,1 mkr20232023: 1,5 mkr1,5 mkr20222022: 1,2 mkr1,2 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2025202420232022
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 8571 0781 4921 212
Nettoomsättning 8571 0781 4921 212
Rörelsekostnader 841851848777
Råvaror och förnödenheter 0200
Övriga externa kostnader 21393443
Personalkostnader 820810814734
Rörelseresultat 16227644435
Finansiella poster 61080
Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar 00––
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 71180
Räntekostnader och liknande resultatposter 00––
Resultat efter finansiella poster 23237651435
Bokslutsdispositioner 2130−163−50
Förändring av periodiseringsfonder 2130−163−50
Resultat före skatt 236237488385
Skatt på årets resultat 505010180
Årets resultat 186187388306

BalansräkningBelopp i tkr

Post2025202420232022
TILLGÅNGAR 480709867784
Anläggningstillgångar 2561––
Finansiella anläggningstillgångar 2561––
Andra långfristiga fordringar 2561––
Omsättningstillgångar 224708867784
Kortfristiga fordringar 90276363295
Kundfordringar 84107195188
Övriga fordringar 61691030
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 0066107
Kassa och bank 134432503490
EGET KAPITAL OCH SKULDER 480709867784
Eget kapital 441317439331
Bundet eget kapital 25252525
Aktiekapital 25252525
Fritt eget kapital 416292414306
Balanserat resultat 230105270
Årets resultat 186187388306
Obeskattade reserver 021321350
Periodiseringsfonder 021321350
Kortfristiga skulder 39179215404
Skatteskulder 0588180
Övriga skulder 39121133324

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post2025202420232022
Styrelsens förslag 063309279
Annan föreslagen utdelning 063309–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Händelser efter balansdagen

Inga väsentliga händelser rapporterade

Inga väsentliga händelser att rapportera.

Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Andra långfristiga fordringar

Post2025-12-312024-12-31
Anskaffningsvärde 2561
Årets inköp 2561
Försäljningar och utrangeringar 1–
Ackumulerade nedskrivningar 00
Årets nedskrivningar –0

Om bolaget

Adress
SLIPGATAN 2, 117 39 STOCKHOLM
Registrerat
2022-01-25
Bransch
Konsultverksamhet avseende företags organisation

Verksamhet enligt registret

Vägledning och operationellt stöd inom kravanalys, projektledning och agila metoder.

Bankgironummer

5820-2862
TobiasNilsson75 Consulting AB
kontrollerat 2026-10-23

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-02-01
Programvara
Årsredovisning Online

Allmänt om verksamheten

Bolaget säljer och levererar konsulttjänster på löpande räkning. Majoriteten av intäkterna härrör från medellånga heltidsuppdrag (1-2 år) för större och medelstora organisationer i Sverige. En mindre del av intäkterna härrör från försäljning av fristående kurser. Bolaget har sitt säte i Stockholm.

Väsentliga händelser

Inga väsentliga händelser att rapportera.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
202580 kB Öppna
202480 kB Öppna
202380 kB Öppna
202279 kB Öppna