Genomsyn

Start › Stockholms län › Gustavsberg

Värmdö Konsult AB

559305-6012AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-06-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
399 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
84 tkr
Årets resultat 2025
55 tkr
Eget kapital 2025
672 tkr

Utveckling5 räkenskapsår

2025-122025-12: 399 tkr399 tkr2025-052025-05: 767 tkr767 tkr20242024: 939 tkr939 tkr20232023: 1,0 mkr1,0 mkr20222022: 1,1 mkr1,1 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2025-122025-05202420232022
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 4037679391 0181 073
Nettoomsättning 3997679391 0181 073
Övriga rörelseintäkter 40–––
Rörelsekostnader 320471781644755
Råvaror och förnödenheter 232314571373129
Övriga externa kostnader 86151183186314
Personalkostnader 272885312
Rörelseresultat 83296158374318
Finansiella poster 0−1−200
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 1100–
Räntekostnader och liknande resultatposter 01200
Resultat efter finansiella poster 84295156374318
Bokslutsdispositioner 092–––
Erhållna koncernbidrag 092–––
Resultat före skatt 84387156374318
Skatt på årets resultat 2964428273
Årets resultat 55323114292245

BalansräkningBelopp i tkr

Post2025-122025-05202420232022
TILLGÅNGAR 717771578627427
Anläggningstillgångar 163163–––
Finansiella anläggningstillgångar 163163–––
Andra långfristiga värdepappersinnehav 163163–––
Omsättningstillgångar 553607578627427
Kortfristiga fordringar 34039930980142
Kundfordringar 1124626162105
Fordringar hos koncernföretag 25092–––
Upparbetad men ej fakturerad intäkt ––01537
Övriga fordringar 7861483–
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter –00––
Kassa och bank 214209269547285
EGET KAPITAL OCH SKULDER 717771578627427
Eget kapital 672617294375270
Bundet eget kapital 2525252525
Aktiekapital 2525252525
Fritt eget kapital 647592269350245
Balanserat resultat 592269155580
Årets resultat 55323114292245
Kortfristiga skulder 45154284251156
Leverantörsskulder 2812623310737
Skatteskulder –02012069
Övriga skulder 1728302536
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 00–014

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post2025-122025-05202420232022
Styrelsens förslag 0–0195187
Annan föreslagen utdelning –––195–
Medel att disponera ––––245

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Om bolaget

Adress
SMÅSKÄRSVÄGEN 38, 134 32 GUSTAVSBERG
Registrerat
2021-03-05
Bransch
Redovisning och bokföring; skatterådgivning

Verksamhet enligt registret

Bolaget ska bedriva friskvård & konsult inom massage och redovisningstjänster.

Bankgironummer

5638-4928
Värmdö Friskvård & Konsult AB
kontrollerat 2026-10-21

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-06-30
Programvara
Visma Bokslut

Allmänt om verksamheten

Företaget med säte i Stockholmslän, Värmdö Kommun registrerades år 2021 och bedriver sedan dess konsultverksamhet inom redovisningtjänster.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20258 kB Öppna
20259 kB Öppna
20248 kB Öppna
20238 kB Öppna
20227 kB Öppna