Genomsyn

Start › Stockholms län › Stockholm

Ann Hillevi Sköld AB

559191-0848AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
719 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
121 tkr
Årets resultat 2025
98 tkr
Eget kapital 2025
442 tkr

Utveckling7 räkenskapsår

20252025: 719 tkr719 tkr20242024: 616 tkr616 tkr20232023: 818 tkr818 tkr20222022: 903 tkr903 tkr20212021: 1,1 mkr1,1 mkr20202020: 1,1 mkr1,1 mkr20192019: 1,2 mkr1,2 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2025202420232022202120202019
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 7196168949031 0931 1211 229
Nettoomsättning 7196168189031 0751 1211 229
Övriga rörelseintäkter –076018––
Rörelsekostnader 597774791709801874918
Handelsvaror 855815693111106108
Övriga externa kostnader 132164203189160118104
Personalkostnader 380551432427530650706
Rörelseresultat 121−158103194291247310
Finansiella poster 0200−2−10
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 0200–––
Räntekostnader och liknande resultatposter 0001210
Resultat efter finansiella poster 121−157104193289246310
Bokslutsdispositioner 075−25−50010075
Förändring av periodiseringsfonder 075−25−50010075
Resultat före skatt 121−8279143289346385
Skatt på årets resultat 2302134638185
Årets resultat 98−8257109226265300

BalansräkningBelopp i tkr

Post2025202420232022202120202019
TILLGÅNGAR 500417622482627628595
Anläggningstillgångar 18418418418410100
Finansiella anläggningstillgångar 18418418418410100
Andra långfristiga värdepappersinnehav 184184184184–––
Andra långfristiga fordringar ––––10100
Omsättningstillgångar 315233438298617618595
Kortfristiga fordringar 697616986139103197
Kundfordringar 51561065711666102
Övriga fordringar 18206350091
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter ––02423374
Kassa och bank 246157270211478514398
EGET KAPITAL OCH SKULDER 500417622482627628595
Eget kapital 442363445388279353350
Bundet eget kapital 50505050505050
Aktiekapital 50505050505050
Fritt eget kapital 392313395338229303300
Balanserat resultat 2933953382293370
Årets resultat 98−8257109226265300
Obeskattade reserver –07550–0100
Periodiseringsfonder –07550–0100
Kortfristiga skulder 585410244348275145
Leverantörsskulder 071––06
Skatteskulder –––−50208648
Övriga skulder 5543989132618684
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 3333338

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post2025202420232022202120202019
Styrelsens förslag 2020–––300–
Medel att disponera ––––229303–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

2020

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2020

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Andra långfristiga värdepappersinnehav

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-312020-12-31
Anskaffningsvärde 1841841841841010
Årets inköp –––174––
Återförda nedskrivningar –––174––

Om bolaget

Adress
BONDEGATAN 1 F, 116 23 STOCKHOLM
Registrerat
2019-01-15
Bransch
Konsultverksamhet avseende företags organisation

Verksamhet enligt registret

Bolaget skall arbeta med Floor Management såsom verksamhetschef och operativ chef, styling, make-up, hårstyling, föreläsning.

Bankgironummer

5660-6353
Ann Hillevi Sköld AB
kontrollerat 2026-10-17

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Säte
Danderyd
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-05-18
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Under året har verksamheten fortsatt som tidigare med att sälja managementtjänster och styling inom event och massmedia. Företaget har sitt säte i Danderyd .

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20258 kB Öppna
20248 kB Öppna
20238 kB Öppna
20228 kB Öppna
20217 kB Öppna
20207 kB Öppna