Genomsyn

Start › Stockholms län › Stockholm

Salong JJ Lounge AB

559164-8281AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2024-07-01 – 2025-06-30

Omsättning 2025
1,6 mkr
Resultat efter fin. poster 2025
45 tkr
Årets resultat 2025
35 tkr
Eget kapital 2025
333 tkr

Utveckling7 räkenskapsår

20252025: 1,6 mkr1,6 mkr20242024: 1,6 mkr1,6 mkr20232023: 1,6 mkr1,6 mkr20222022: 1,1 mkr1,1 mkr20212021: 1,4 mkr1,4 mkr20202020: 1,4 mkr1,4 mkr20192019: 1,2 mkr1,2 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post2025202420232022202120202019
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 1 6021 6661 5571 1461 4521 5351 216
Nettoomsättning 1 6021 6341 5571 1461 4311 3951 216
Övriga rörelseintäkter 032–021140–
Rörelsekostnader 1 5591 6571 5521 0511 4301 252829
Råvaror och förnödenheter 221257214172212289263
Handelsvaror ––––0−6059
Övriga externa kostnader 448498420401382426368
Personalkostnader 891873753313671434120
Av- och nedskrivningar 029164164164164137
Rörelseresultat 43869522282386
Finansiella poster 2100000
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 210––––
Räntekostnader och liknande resultatposter 0000000
Resultat efter finansiella poster 45969521282386
Resultat före skatt 45969521282386
Skatt på årets resultat 9322056186
Årets resultat 35637517221300

BalansräkningBelopp i tkr

Post2025202420232022202120202019
TILLGÅNGAR 5166047188318769761 081
Anläggningstillgångar 9090117281445609773
Immateriella anläggningstillgångar –027191355519683
Hyresrätter och liknande rättigheter 0027191355519683
Finansiella anläggningstillgångar 90909090909090
Andra långfristiga fordringar 90909090909090
Omsättningstillgångar 426514601549430367308
Varulager m.m. 93959669586059
Färdiga varor och handelsvaror 93959669586059
Kortfristiga fordringar 99104946915611187
Kundfordringar 24–04410
Övriga fordringar 2328257926720
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 74736861604058
Kassa och bank 234315411412217196162
EGET KAPITAL OCH SKULDER 5166047188318769761 081
Eget kapital 333422541663588571350
Bundet eget kapital 50505050505050
Aktiekapital 50505050505050
Ej registrerat aktiekapital ––––000
Uppskrivningsfond ––––000
Reservfond ––––000
Fritt eget kapital 283372491613538521300
Överkursfond ––––000
Balanserat resultat 2473664885385213000
Årets resultat 35637517221300
Långfristiga skulder 09–048184501
Övriga skulder 09–048184501
Kortfristiga skulder 184172177168240222230
Skulder till kreditinstitut 913–––––
Leverantörsskulder 70676169655174
Skatteskulder –017254610766
Övriga skulder 948289641185784
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 101010101066

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post2025202420232022202120202019
Styrelsens förslag 0125125125–––
Annan föreslagen utdelning –125125––––
Medel att disponera –––613538521300

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

2020

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Händelser efter balansdagen

Vi har särskilt beaktat hur effekterna av covid-19 utbrottet kan komma att påverka bolagets framtida utveckling eller risker som kan påverka den finansiella rapporteringen framåt. Vi bedömer att påverkan på bolaget är begränsad.

Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut

Öppna årsredovisningen för 2020

2019

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2019

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Andra långfristiga fordringar

Post2025-06-302024-06-302023-06-30
Anskaffningsvärde 909090

Hyresrätter och liknande rättigheter

Post2025-06-302024-06-302023-06-302022-06-302021-06-302020-06-302019-06-30
Anskaffningsvärde 820820820820820820820
Årets inköp ––––––820
Ackumulerade avskrivningar 820820820629465301137
Årets avskrivningar –27164164164164137

Om bolaget

Adress
GREV TUREGATAN 22, 114 38 STOCKHOLM
Registrerat
2018-07-05
Bransch
Frisörer och barberare

Verksamhet enligt registret

Föremålet för bolagets verksamhet är hårvård, försäljning av hårvårdsprodukter samt utbildning och föreläsning inom frisörbranschen och bedriva därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

679-6478
SALONG JJ LOUNGE AB
kontrollerat 2026-10-17

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2025-11-28
Programvara
Visma Bokslut

Allmänt om verksamheten

Företaget med säte i Stockholm registrerades år 2018. Föremålet för bolagets verksamhet är hårvård, försäljning av hårvårdsprodukter samt utbildning och föreläsning inom frisörbranschen och bedriva därmed förenlig verksamhet.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20259 kB Öppna
202410 kB Öppna
20239 kB Öppna
20229 kB Öppna
20218 kB Öppna
20208 kB Öppna
20197 kB Öppna