Genomsyn

Start › Västra Götalands län › Öjersjö

Key 2 Customer AB

559139-2336AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
1,7 mkr
Resultat efter fin. poster 2025
361 tkr
Årets resultat 2025
284 tkr
Eget kapital 2025
344 tkr

Utveckling7 räkenskapsår

20252025: 1,7 mkr1,7 mkr20242024: 1,2 mkr1,2 mkr20232023: 1,3 mkr1,3 mkr20222022: 1,4 mkr1,4 mkr20212021: 1,2 mkr1,2 mkr20202020: 1,2 mkr1,2 mkr20192019: 1,1 mkr1,1 mkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post20252024202320222021
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 1 6701 2131 2671 4081 172
Nettoomsättning 1 6621 2131 2671 4081 172
Övriga rörelseintäkter 8––––
Rörelsekostnader 1 3141 0621 179990840
Handelsvaror 1462958385
Övriga externa kostnader 370279291109100
Personalkostnader 798754830844734
Rörelseresultat 35515088418333
Finansiella poster 5211−1−1
Resultat från andelar i intresseföretag –010––
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 52100
Räntekostnader och liknande resultatposter 00011
Resultat efter finansiella poster 36115299417332
Bokslutsdispositioner 0−390−1050
Förändring av periodiseringsfonder 0−390−1050
Resultat före skatt 36111399312332
Skatt på årets resultat 7725206569
Årets resultat 2848979247262

BalansräkningBelopp i tkr

Post20252024202320222021
TILLGÅNGAR 890698576804549
Anläggningstillgångar 8585252525
Finansiella anläggningstillgångar 8585252525
Andelar i intresseföretag 2525252525
Andra långfristiga fordringar 6060–––
Omsättningstillgångar 805613551779524
Kortfristiga fordringar 276313314350216
Kundfordringar 264252239341213
Övriga fordringar 12617570
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter ––022
Kassa och bank 529299237429309
EGET KAPITAL OCH SKULDER 890698576804549
Eget kapital 344260171337347
Bundet eget kapital 5050505050
Aktiekapital 5050505050
Fritt eget kapital 294210121287297
Balanserat resultat 10121424035
Årets resultat 2848979247262
Obeskattade reserver 1441441051050
Kortfristiga skulder 403294300363203
Leverantörsskulder 8–020
Skatteskulder 131010573
Övriga skulder 382284290356130

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post20252024202320222021
Styrelsens förslag 275200–––

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Ledningens kommentar till flerårsöversikten

Omsättningsökningen beror på en ökad efterfrågan av bolagets konsultjänster.

Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Andelar i intresseföretag

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-312020-12-31
Anskaffningsvärde 252525252525

Andra långfristiga fordringar

Post2025-12-312024-12-31
Anskaffningsvärde 6060
Årets inköp –60

Om bolaget

Adress
KALIBERVÄGEN 5, 433 50 ÖJERSJÖ
Registrerat
2017-12-13
Bransch
Konsultverksamhet avseende företags organisation

Verksamhet enligt registret

Bolaget skall bedriva verksamhet inom konsulting och utbildning inom Affärsutveckling B2B och därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

753-6998
Key 2 Customer AB
kontrollerat 2026-10-16

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Säte
Partille
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-02-22
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver verksamhet inom konsulting och utbildning inom affärsutveckling B2B. Företaget har sitt säte i Partille .

Väsentliga händelser

Väsentliga händelser under räkenskapsåret Efterfrågan på bolagets tjänster har ökat under verksamhetsåret och därmed även inköp av underentreprenörer.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20259 kB Öppna
20248 kB Öppna
20238 kB Öppna
20228 kB Öppna