Start › Stockholms län › Stockholm
Predictomics AB
Utveckling8 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | – | – | 0 | 0 | 0 | 33 | 200 | 0 |
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | – | – | – | – | 0 | 33 | – | – |
| Rörelsekostnader | 94 | 89 | 99 | 64 | 300 | 221 | 254 | 144 |
| Råvaror och förnödenheter | 0 | 88 | 97 | 63 | 266 | 200 | 236 | 117 |
| Övriga externa kostnader | 94 | 1 | 1 | 1 | 34 | 21 | 18 | 27 |
| Rörelseresultat | −94 | −89 | −99 | −64 | −300 | −188 | −54 | −144 |
| Finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Resultat efter finansiella poster | −94 | −89 | −99 | −64 | −300 | −188 | −54 | −144 |
| Bokslutsdispositioner | 85 | 92 | – | 0 | 300 | 188 | 196 | – |
| Erhållna koncernbidrag | 85 | 92 | – | 0 | 300 | 188 | 196 | – |
| Resultat före skatt | −9 | 3 | −99 | −64 | 0 | 0 | 141 | −144 |
| Skatt på årets resultat | – | – | – | 0 | 0 | – | – | – |
| Årets resultat | −9 | 3 | −99 | −64 | 0 | 0 | 141 | −144 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 28 | 37 | 150 | 133 | 198 | 196 | 361 | 60 |
| Omsättningstillgångar | 28 | 37 | 150 | 133 | 198 | 196 | 361 | 60 |
| Kortfristiga fordringar | 20 | 10 | 125 | 87 | 147 | 94 | 302 | 2 |
| Kundfordringar | – | – | – | – | 0 | 0 | 200 | – |
| Övriga fordringar | 20 | 10 | 37 | 87 | 147 | 94 | 7 | 2 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 0 | 0 | 88 | – | 0 | 0 | 96 | – |
| Kassa och bank | 9 | 28 | 25 | 46 | 51 | 102 | 58 | 57 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 28 | 37 | 150 | 133 | 198 | 196 | 361 | 60 |
| Eget kapital | 28 | 37 | 34 | 133 | 197 | 196 | 196 | 55 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | −22 | −13 | −16 | 83 | 147 | 146 | 146 | 5 |
| Balanserat resultat | −13 | −16 | 83 | 147 | 146 | 146 | 5 | 149 |
| Årets resultat | −9 | 3 | −99 | −64 | 0 | 0 | 141 | −144 |
| Kortfristiga skulder | 0 | 0 | 116 | 0 | 2 | 0 | 164 | 5 |
| Leverantörsskulder | 0 | 0 | 116 | – | 0 | 0 | 159 | – |
| Skatteskulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Övriga skulder | – | – | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | 5 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Medel att disponera | – | – | – | – | 147 | 146 | 146 | 5 |
ÄgarfinansieringBelopp i tkr
Tillskott och återbetalningar visas skilt från utdelning.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tillfört aktieägartillskott | – | – | – | – | – | – | – | 149 |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Pandemisituationen har under året påverkat företagets verksamhet negativt och följaktligen medfört minskad omsättning.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2019
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Aktivt kundengagemang har under verksamhetsåret genererat omsättning
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2018
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Om bolaget
- Adress
- STUREGATAN 38 LGH 1201, 114 36 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2017-07-24
- Bransch
- Teknisk konsultverksamhet inom industriteknik
Verksamhet enligt registret
Konsultverksamhet inom medicintekniska områden samt därmed förenlig verksamhet.
Bankgironummer
- 697-6948
- PREDICTOMICS AB
kontrollerat 2026-10-15
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-05-27
- Programvara
- Årsredovisning Online
Allmänt om verksamheten
Företaget bedriver konsultverksamhet inom medicintekniska områden, med fokus för närvarande på exploatering av ett patentsökt diagnostiskt test. Bolaget har sitt säte i Stockholms län.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
| År | Storlek | |
|---|---|---|
| 2025 | 79 kB | Öppna |
| 2024 | 79 kB | Öppna |
| 2023 | 79 kB | Öppna |
| 2022 | 80 kB | Öppna |
| 2021 | 79 kB | Öppna |
| 2020 | 79 kB | Öppna |
| 2019 | 79 kB | Öppna |
| 2018 | 78 kB | Öppna |
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Moderföretag
-
Cercon AB
Visa källuppgift
Bolaget är ett dotterbolag till Cercon AB med organisationsnummer 556229-2184 och säte i Stockholm.
-
Cercon AB
Visa källuppgift
Bolaget är ett dotterbolag till Cercon AB med organisationsnummer 556229-2184 och säte i Stockholm.
-
Cercon AB
Visa källuppgift
Bolaget är ett dotterbolag till Cercon AB med organisationsnummer 556229-2184 och säte i Stockholm.
-
Cercon AB
Visa källuppgift
Bolaget är ett dotterbolag till Cercon AB med organisationsnummer 556229-2184 och säte i Stockholm.
-
Cercon AB
Visa källuppgift
Bolaget är ett dotterbolag till Cercon AB med organisationsnummer 556229-2184 och säte i Stockholm.