Start › Stockholms län › Stockholm
DCHUD PAMP Holding AB
Utveckling4 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Rörelsekostnader | 222 | 1 198 |
| Övriga externa kostnader | 219 | 200 |
| Personalkostnader | 3 | 998 |
| Rörelseresultat | −222 | −1 198 |
| Finansiella poster | −25 | −383 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 33 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 25 | 416 |
| Resultat efter finansiella poster | −248 | −1 582 |
| Bokslutsdispositioner | 190 | 163 |
| Förändring av periodiseringsfonder | 190 | 163 |
| Resultat före skatt | −57 | −1 419 |
| Årets resultat | −57 | −1 419 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 81 610 | 81 900 |
| Anläggningstillgångar | 81 178 | 81 378 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 81 178 | 81 378 |
| Andelar i koncernföretag | 76 032 | 76 032 |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | 5 146 | 5 346 |
| Omsättningstillgångar | 432 | 522 |
| Kortfristiga fordringar | 227 | 215 |
| Övriga fordringar | 185 | 180 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 43 | 35 |
| Kassa och bank | 205 | 307 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 81 610 | 81 900 |
| Eget kapital | 81 560 | 81 618 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 81 510 | 81 568 |
| Balanserat resultat | 81 568 | 82 986 |
| Årets resultat | −57 | −1 419 |
| Obeskattade reserver | 0 | 190 |
| Periodiseringsfonder | 0 | 190 |
| Kortfristiga skulder | 50 | 92 |
| Leverantörsskulder | 3 | 0 |
| Skulder till koncernföretag | 3 | 3 |
| Skatteskulder | 4 | 7 |
| Övriga skulder | 20 | 62 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 20 | 20 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andelar i koncernföretag
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 76 032 | 76 032 | 76 032 |
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2025-12-31 | 2024-12-31 | 2023-12-31 |
|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 6 132 | 6 307 | 6 261 |
| Årets inköp | 325 | 545 | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 500 | 498 | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | 986 | 961 | 544 |
| Årets nedskrivningar | 25 | 416 | – |
Om bolaget
- Adress
- BOBERGSGATAN 79 A, 115 48 STOCKHOLM
- Registrerat
- 2017-07-03
- Bransch
- Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner
Verksamhet enligt registret
Bolaget ska bedriva hudsjukvård , forskning och utveckling inom hudsjukvård, äga och förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Säte
- Stockholm
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-06-30
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Bolaget ska bedriva sjukvård, forskning och utveckling inom hudsjukvård, äga och förvalta fast och lös egendom samt idka därmed förenlig verksamhet. Bolaget har sitt säte i Stockholm. Bolaget är majoritetsägare till Skin TopCo (org.nr 559275-9525), men innehar inte hälften av rösterna och kan inte utforma de finansiella och operativa strategierna för koncernen, varför ingen koncernredovisning upprättas.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
| År | Storlek | |
|---|---|---|
| 2025 | 10 kB | Öppna |
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Direkta dotterföretag
-
Skin TopCo
Visa källuppgift
ForetagetsNamn=Skin TopCo; Organisationsnummer=559275-9525; ForetagetsSate=Stockholm; InnehavAndelarKoncernforetagKapitalandel=0.513