Genomsyn

Start › Stockholms län › Hässelby

M&G Träning AB

559058-4347AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
357 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
53 tkr
Årets resultat 2025
53 tkr
Eget kapital 2025
159 tkr

Utveckling8 räkenskapsår

20252025: 357 tkr357 tkr20242024: 205 tkr205 tkr20232023: 167 tkr167 tkr20222022: 191 tkr191 tkr20212021: 278 tkr278 tkr20202020: 226 tkr226 tkr20192019: 186 tkr186 tkr20182018: 226 tkr226 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 357205167191278236
Nettoomsättning 357205167191278226
Övriga rörelseintäkter ––––010
Rörelsekostnader 303269146110132180
Övriga externa kostnader 829811389128122
Personalkostnader 2221723321458
Rörelseresultat 54−64228114756
Finansiella poster −14041550−2
Resultat från andelar i koncernföretag 0404155––
Räntekostnader och liknande resultatposter 101002
Resultat efter finansiella poster 53−246213614654
Resultat före skatt 53−246213614654
Skatt på årets resultat –04173012
Årets resultat 53−245811911642

BalansräkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
TILLGÅNGAR 235164176294235191
Anläggningstillgångar 808080804545
Finansiella anläggningstillgångar 808080804545
Andelar i koncernföretag 25252525––
Ägarintressen i övriga företag 000000
Andra långfristiga fordringar 555555554545
Omsättningstillgångar 1558496214190146
Kortfristiga fordringar 1445146941
Kundfordringar 1440113801
Övriga fordringar 0533140
Kassa och bank 117982145185145
EGET KAPITAL OCH SKULDER 235164176294235191
Eget kapital 159106130197178162
Bundet eget kapital 505050505050
Aktiekapital 505050505050
Fritt eget kapital 1095680147128112
Balanserat resultat 568022281270
Årets resultat 53−245811911642
Kortfristiga skulder 765846975629
Skatteskulder 0421474228
Övriga skulder 76532550140

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post202520242023202220212020
Styrelsens förslag –––125100–
Medel att disponera ––––128–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Andelar i koncernföretag

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31
Anskaffningsvärde 252525250
Årets inköp –––250

Ägarintressen i övriga företag

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-312020-12-312019-12-31
Anskaffningsvärde 55555555454535
Årets inköp –––10–––
Återförda nedskrivningar –––10–––

Om bolaget

Adress
MIRABELLBACKEN 24, 165 61 HÄSSELBY
Registrerat
2016-04-12
Bransch
Sport- och fritidsutbildning

Verksamhet enligt registret

Bolaget skall bedriva frisk- och hälsovård, tillhandahålla konsulttjänster inom personlig träning, idrott, sport och hälsa för privatpersoner och företag, förvärva, äga, förvalta värdepapper och fast egendom samt annan därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

704-5636
M&G Träning AB
kontrollerat 2026-10-14

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Säte
Bromma
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-05-11
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Företaget har sitt säte i Bromma .

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20258 kB Öppna
20248 kB Öppna
20238 kB Öppna
20228 kB Öppna
20218 kB Öppna