Genomsyn

Start › Västra Götalands län › Hamburgsund

Go for Sales Sweden AB

556914-5401AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-08-01 – 2026-07-31

Omsättning 2026
205 tkr
Resultat efter fin. poster 2026
60 tkr
Årets resultat 2026
35 tkr
Eget kapital 2026
109 tkr

Utveckling8 räkenskapsår

20262026: 205 tkr205 tkr20252025: 278 tkr278 tkr20242024: 587 tkr587 tkr20232023: 795 tkr795 tkr20222022: 947 tkr947 tkr20212021: 996 tkr996 tkr20202020: 550 tkr550 tkr20192019: 581 tkr581 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post202620252024202320222021
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 2174756177999471 006
Nettoomsättning 205278587795947996
Övriga rörelseintäkter 12197304010
Rörelsekostnader 156294503772862900
Råvaror och förnödenheter –––04119
Övriga externa kostnader 67124204239260272
Personalkostnader 89168295533562609
Av- och nedskrivningar 024–––
Rörelseresultat 611811152785106
Finansiella poster −100–0−1
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 000–––
Räntekostnader och liknande resultatposter 11––01
Resultat efter finansiella poster 601811152785106
Bokslutsdispositioner −15−402732−21−26
Förändring av periodiseringsfonder −15−473432−21−26
Förändring av överavskrivningar 07−7–––
Resultat före skatt 45140142596480
Skatt på årets resultat 102930141317
Årets resultat 35111112455163

BalansräkningBelopp i tkr

Post202620252024202320222021
TILLGÅNGAR 253322335360366319
Anläggningstillgångar –031–––
Materiella anläggningstillgångar –031–––
Inventarier, verktyg och installationer –031–––
Omsättningstillgångar 253322303360366319
Kortfristiga fordringar 71425794671
Kundfordringar ––031––
Övriga fordringar 316211531
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 41319273240
Kassa och bank 247308278280320247
EGET KAPITAL OCH SKULDER 253322335360366319
Eget kapital 109174187126130140
Bundet eget kapital 505050505050
Aktiekapital 505050505050
Fritt eget kapital 59124137768090
Balanserat resultat 241226303027
Årets resultat 35111112455163
Obeskattade reserver 10893538011291
Periodiseringsfonder 10893468011291
Ackumulerade överavskrivningar –07–––
Kortfristiga skulder 36569415412488
Leverantörsskulder 22225138
Skatteskulder 39––––
Övriga skulder 181755806536
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 122837494745

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post202620252024202320222021
Styrelsens förslag 401001255050–
Medel att disponera ––––80–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2026

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2026

2025

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Kommentar till vinstdispositionen

Styrelsen föreslås bemyndigas att besluta om tidpunkt då utdelningen skall betalas.

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Inventarier, verktyg och installationer

Post2025-07-312024-07-312023-07-31
Anskaffningsvärde 0350
Årets inköp 0350
Försäljningar och utrangeringar 350–
Ackumulerade avskrivningar 040
Årets avskrivningar 240
Återförda avskrivningar 60–

Om bolaget

Adress
GAMLA VÄGEN 7, 457 45 HAMBURGSUND
Registrerat
2012-12-12
Bransch
Konsultverksamhet avseende företags organisation

Verksamhet enligt registret

Föremålet för bolagets verksamhet är konsultverksamhet med inriktning på organisation, försäljning och affärsutveckling. Verksamheten omfattar analyser, rådgivning, utbildning, säljträning och föreläsningar och därmed förenlig verksamhet. Bolaget skall även bedriva förvaltning av akiter och andelar.

Bankgironummer

649-0411
Go for Sales Sweden AB
kontrollerat 2026-10-10

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2026

Regelverk
K2
Säte
Göteborg
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-09-07
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Företaget bedriver konsultverksamhet och utbildning inom organisation, försäljning och affärsutveckling. Företaget har sitt säte i Göteborg .

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20269 kB Öppna
202510 kB Öppna
20249 kB Öppna
20238 kB Öppna
20228 kB Öppna