Start › Stockholms län › Täby
C2C i Stockholm AB
Utveckling11 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 0 | 0 | 0 | 0 | 224 | – | 0 | 0 | 473 |
| Nettoomsättning | 0 | 0 | 0 | 0 | 224 | 0 | 0 | 0 | 473 |
| Rörelsekostnader | 14 | 11 | 13 | 10 | 53 | 12 | 13 | 5 | 196 |
| Övriga externa kostnader | 14 | 11 | 13 | 10 | 53 | 10 | 10 | 5 | 137 |
| Personalkostnader | – | – | – | – | 0 | 2 | 3 | 0 | 59 |
| Rörelseresultat | −14 | −11 | −13 | −10 | 170 | −12 | −13 | −5 | 277 |
| Finansiella poster | −1 | 96 | 536 | −8 | −147 | 125 | 49 | 246 | −210 |
| Resultat från övriga finansiella anläggningstillgångar | 0 | 96 | 537 | −20 | −147 | 125 | – | – | – |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 0 | 1 | 0 | – | – | 0 | 50 | 56 | 77 |
| Nedskrivningar av finansiella anläggningstillgångar | 0 | 1 | 1 | −12 | – | – | 0 | −190 | 269 |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 18 |
| Resultat efter finansiella poster | −16 | 84 | 522 | −18 | 23 | 112 | 36 | 240 | 68 |
| Bokslutsdispositioner | 65 | 13 | 127 | 62 | −36 | 11 | 151 | −13 | 261 |
| Förändring av periodiseringsfonder | 65 | 13 | 127 | 62 | −36 | 11 | 151 | −13 | 261 |
| Resultat före skatt | 50 | 98 | 649 | 44 | −13 | 123 | 187 | 227 | 329 |
| Skatt på årets resultat | 12 | 1 | 86 | 13 | 28 | 0 | 42 | 66 | 84 |
| Årets resultat | 38 | 97 | 563 | 31 | −41 | 123 | 145 | 162 | 246 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 579 | 1 181 | 1 109 | 710 | 759 | 1 197 | 1 383 | 1 355 | 1 299 |
| Anläggningstillgångar | 560 | 1 096 | 1 097 | 685 | 631 | 1 177 | 1 312 | 1 300 | 10 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 560 | 1 096 | 1 097 | 685 | 631 | 1 177 | 1 312 | 1 300 | 10 |
| Andra långfristiga värdepappersinnehav | – | – | 0 | 200 | 138 | 0 | 0 | 0 | 10 |
| Andra långfristiga fordringar | 560 | 1 096 | 1 097 | 486 | 493 | 1 177 | 1 312 | 1 300 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 19 | 85 | 12 | 25 | 128 | 20 | 70 | 55 | 1 289 |
| Kortfristiga fordringar | 1 | 76 | 3 | 2 | 0 | 5 | 2 | 1 | 1 242 |
| Övriga fordringar | 1 | 76 | 3 | 2 | 0 | 5 | 2 | 1 | 1 242 |
| Kassa och bank | 19 | 9 | 10 | 22 | 128 | 16 | 68 | 54 | 47 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 579 | 1 181 | 1 109 | 710 | 759 | 1 197 | 1 383 | 1 355 | 1 299 |
| Eget kapital | 506 | 768 | 671 | 208 | 372 | 600 | 661 | 693 | 703 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 456 | 718 | 621 | 158 | 322 | 550 | 611 | 643 | 653 |
| Balanserat resultat | 418 | 621 | 58 | 127 | 363 | 427 | 466 | 481 | 408 |
| Årets resultat | 38 | 97 | 563 | 31 | −41 | 123 | 145 | 162 | 246 |
| Obeskattade reserver | 45 | 111 | 124 | 251 | 312 | 276 | 287 | 437 | 424 |
| Periodiseringsfonder | 45 | 111 | 124 | 251 | 312 | 276 | 287 | 437 | 424 |
| Kortfristiga skulder | 28 | 302 | 314 | 252 | 75 | 321 | 435 | 225 | 172 |
| Leverantörsskulder | – | – | – | – | 0 | 3 | – | 0 | 1 |
| Skatteskulder | 13 | 87 | 98 | 41 | 16 | 0 | 41 | 7 | 125 |
| Övriga skulder | 0 | 201 | 201 | 196 | 44 | 303 | 379 | 202 | 30 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | – | 300 | – | 100 | 195 | 188 | 184 | 177 | – |
| Medel att disponera | – | – | – | – | 322 | 550 | 611 | 643 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2026
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2020
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Händelser efter balansdagen
Bolaget kommer vara vilande även kommande räkenskapsår så styrelsens bedömning är att coronapandemin inte kommer påverka företagets verksamhet.
Källfält: se-gen-base:NotVasentligaHandelserRakenskapsaretsSlut
2019
Ledningens kommentar till flerårsöversikten
Företaget har under räkenskapsåret varit vilande.
Källfält: se-gen-base:KommentarFlerarsoversikt
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-bol-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2026-08-31 | 2025-08-31 | 2024-08-31 | 2023-08-31 | 2022-08-31 | 2021-08-31 | 2020-08-31 | 2019-08-31 | 2018-08-31 | 2017-08-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 564 | 1 100 | 1 100 | 493 | 493 | 1 177 | 1 312 | 1 300 | 0 | 181 |
| Årets inköp | – | – | 1 088 | – | – | – | – | – | – | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 536 | – | 481 | – | 684 | 135 | – | – | 181 | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | 4 | 4 | 4 | 8 | 0 | 0 | – | – | – | – |
| Årets nedskrivningar | 0 | 1 | 1 | 8 | – | – | – | – | – | – |
Andra långfristiga värdepappersinnehav
| Post | 2024-08-31 | 2023-08-31 | 2022-08-31 | 2021-08-31 | 2020-08-31 | 2019-08-31 | 2018-08-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 200 | 158 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Årets inköp | 66 | 62 | 138 | – | – | – | 20 |
| Försäljningar och utrangeringar | 266 | 20 | – | – | – | – | – |
| Ackumulerade nedskrivningar | – | 0 | 20 | 20 | 20 | 20 | 10 |
| Årets nedskrivningar | – | – | – | – | – | 10 | 10 |
Om bolaget
- Adress
- ANKARVÄGEN 3, 183 52 TÄBY
- Registrerat
- 2012-08-17
- Bransch
- Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
Verksamhet enligt registret
Aktiebolaget ska bedriva managementkonsultning, retail/trading inom konfektion och skor, fastighetsutveckling, fastighetsinvestering, byggverksamhet samt handel med finansiella instrument.
Bankgironummer
- 887-6203
- C2C i Stockholm AB
kontrollerat 2026-10-10
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2026
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2026-10-08
- Programvara
- BL Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget bedriver managementkonsulting inom logistikbranschen. Företaget har under räkenskapsåret varit vilande. Företaget har sitt säte i Täby.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.