Genomsyn

Start › Värmlands län › Åmotfors

Event Music Production Sweden AB

556886-9522AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
271 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
−32 tkr
Årets resultat 2025
−32 tkr
Eget kapital 2025
294 tkr

Utveckling5 räkenskapsår

20252025: 271 tkr271 tkr20242024: 513 tkr513 tkr20232023: 375 tkr375 tkr20222022: 350 tkr350 tkr20212021: 162 tkr162 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post20252024202320222021
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 271513375468470
Nettoomsättning 271513375350162
Övriga rörelseintäkter 000117307
Rörelsekostnader 303358372445410
Råvaror och förnödenheter –017––
Övriga externa kostnader 285228258365197
Personalkostnader 18129987942
Av- och nedskrivningar –––0171
Övriga rörelsekostnader 00010
Rörelseresultat −3215532260
Finansiella poster 030−7−9
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 000––
Räntekostnader och liknande resultatposter 0−3079
Resultat efter finansiella poster −3215831550
Resultat före skatt −3215831550
Skatt på årets resultat 03–––
Årets resultat −3215531550

BalansräkningBelopp i tkr

Post20252024202320222021
TILLGÅNGAR 352442332404599
Anläggningstillgångar 235210210210295
Materiella anläggningstillgångar –––0295
Inventarier, verktyg och installationer –––0295
Finansiella anläggningstillgångar 2352102102100
Andra långfristiga fordringar 2352102102100
Omsättningstillgångar 117232122194304
Kortfristiga fordringar 7375909693
Kundfordringar 7375901343
Övriga fordringar 000−3890
Kassa och bank 441573298211
EGET KAPITAL OCH SKULDER 352442332404599
Eget kapital 294326171168153
Bundet eget kapital 5050505050
Aktiekapital 5050505050
Fritt eget kapital 244276121118103
Balanserat resultat 27612111810352
Årets resultat −3215531550
Avsättningar 2929323785
Långfristiga skulder 2––0189
Skulder till kreditinstitut –––0188
Checkräkningskredit 2––––
Övriga skulder –––02
Kortfristiga skulder 2787129199172
Leverantörsskulder –0549285
Skatteskulder 33–––
Övriga skulder 24847510787

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post20252024202320222021
Styrelsens förslag 000––
Medel att disponera –––118–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Kommentar till vinstdispositionen

Företagets resultat och ställning i övrigt framgår av efterföljande resultat och balansräkning med tilläggsuppgifter

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Kommentar till vinstdispositionen

Företagets resultat och ställning i övrigt framgår av efterföljande resultat och balansräkning med tilläggsuppgifter

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Kommentar till vinstdispositionen

Företagets resultat och ställning i övrigt framgår av efterföljande resultat och balansräkning med tilläggsuppgifter

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Kommentar till vinstdispositionen

Företagets resultat och ställning i övrigt framgår av efterföljande resultat och balansräkning med tilläggsuppgifter

Källfält: se-gen-base:DispositionerVinstForlustKommentar

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Andra långfristiga fordringar

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31
Anskaffningsvärde 235210210210210
Årets inköp 25––––

Inventarier, verktyg och installationer

Post2022-12-312021-12-312020-12-31
Anskaffningsvärde 01 1711 171
Försäljningar och utrangeringar 1 171––
Ackumulerade avskrivningar 0876705
Årets avskrivningar –171–
Återförda avskrivningar 876––

Om bolaget

Adress
SJÖGATAN 10, 673 35 ÅMOTFORS
Registrerat
2012-03-07
Bransch
Scenkonst

Verksamhet enligt registret

Bolaget skall bedriva artistverksamhet samt produktion och handel med musikskivor och musikinstrument, hyra ut ljud och ljudutrustning, uthyrning av personal, samt äga och förvalta lös och fast egendom och därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

851-5298
Event Music Production Sweden AB
kontrollerat 2026-10-10

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-06-30
Programvara
Visma eEkonomi Deklaration/Årsredovisning

Allmänt om verksamheten

Bolaget bedriver artistverksamhet

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20259 kB Öppna
20249 kB Öppna
20238 kB Öppna
20228 kB Öppna