Genomsyn

Start › Hallands län › Falkenberg

Cecilia Ekenhard Fotvård AB

556867-8220AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
829 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
12 tkr
Årets resultat 2025
9 tkr
Eget kapital 2025
117 tkr

Utveckling8 räkenskapsår

20252025: 829 tkr829 tkr20242024: 797 tkr797 tkr20232023: 790 tkr790 tkr20222022: 773 tkr773 tkr20212021: 715 tkr715 tkr20202020: 794 tkr794 tkr20192019: 793 tkr793 tkr20182018: 826 tkr826 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 829793785783717788
Nettoomsättning 829797790773715794
Förändring av lager av produkter i arbete –−4−5102−5
Rörelsekostnader 818799761771721781
Råvaror och förnödenheter –4445664632
Handelsvaror 39–––––
Övriga externa kostnader 938769796864
Personalkostnader 672653646626607685
Av- och nedskrivningar 1414––––
Rörelseresultat 11−62412−47
Finansiella poster 000000
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 0000––
Räntekostnader och liknande resultatposter ––0000
Resultat efter finansiella poster 12−62512−47
Resultat före skatt 12−62512−47
Skatt på årets resultat 2065––
Årets resultat 9−6187−47

BalansräkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
TILLGÅNGAR 172147176176160168
Anläggningstillgångar 1427––––
Materiella anläggningstillgångar 1427––––
Inventarier, verktyg och installationer 1427––––
Omsättningstillgångar 158119176176160168
Varulager m.m. 231620261513
Färdiga varor och handelsvaror 231620261513
Kortfristiga fordringar 494966266055
Kundfordringar 232251153524
Övriga fordringar 1211371220
Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter 15161231311
Kassa och bank 86548912485100
EGET KAPITAL OCH SKULDER 172147176176160168
Eget kapital 117108113958993
Bundet eget kapital 505050505050
Aktiekapital 505050505050
Fritt eget kapital 675863453943
Balanserat resultat 586345394336
Årets resultat 9−6187−47
Långfristiga skulder 315000
Övriga skulder 315000
Kortfristiga skulder 523958807275
Förskott från kunder 151210151215
Leverantörsskulder 3191222
Övriga skulder 302540404445
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 5–0131313

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post202520242023202220212020
Styrelsens förslag –00–––
Medel att disponera –––4539–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till behandling av ansamlad förlust.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Inventarier, verktyg och installationer

Post2025-12-312024-12-312023-12-31
Anskaffningsvärde 41410
Årets inköp 041–
Ackumulerade avskrivningar 27140
Årets avskrivningar 1414–

Om bolaget

Adress
GOLFVÄGEN 21, 311 70 FALKENBERG
Registrerat
2011-10-14
Bransch
Fysioterapeutisk verksamhet

Verksamhet enligt registret

Bolaget ska bedriva fotvårdsverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

802-3384
CECILIA EKENHARD FOTVÅRD AB
kontrollerat 2026-10-09

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Säte
Falkenberg
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-04-01
Programvara
Wolters Kluwer Bokslut

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Bolaget bedriver fotvårdsverksamhet både i privat regi i egna lokaler. Bolaget samarbetar med Närsjukvården Halland. Företaget har sitt säte i Falkenberg .

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20258 kB Öppna
20249 kB Öppna
20239 kB Öppna
20228 kB Öppna
20218 kB Öppna