Successify AB
Utveckling8 räkenskapsår
ResultaträkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. | 122 | 2 947 | 3 147 | 2 848 | 3 071 | 2 324 |
| Nettoomsättning | 115 | 2 910 | 3 146 | 2 830 | 3 057 | 2 324 |
| Övriga rörelseintäkter | 7 | 37 | 1 | 18 | 14 | 0 |
| Rörelsekostnader | 358 | 2 658 | 2 699 | 2 444 | 2 500 | 2 010 |
| Råvaror och förnödenheter | – | 4 | – | – | 0 | 12 |
| Handelsvaror | 89 | – | – | – | – | – |
| Övriga externa kostnader | 261 | 1 547 | 465 | 543 | 395 | 914 |
| Personalkostnader | 9 | 1 108 | 2 219 | 1 887 | 2 091 | 1 084 |
| Av- och nedskrivningar | – | 0 | 15 | 14 | 14 | 0 |
| Rörelseresultat | −236 | 289 | 448 | 404 | 571 | 313 |
| Finansiella poster | 13 | −237 | −225 | −300 | 0 | 0 |
| Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter | 14 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nedskrivningar av finansiella anläggningstillgångar | 0 | 250 | 225 | 300 | – | – |
| Räntekostnader och liknande resultatposter | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansiella poster | −224 | 52 | 223 | 103 | 571 | 314 |
| Bokslutsdispositioner | 200 | −50 | −100 | 0 | −140 | −75 |
| Förändring av periodiseringsfonder | 200 | −50 | −100 | 0 | −140 | −75 |
| Resultat före skatt | −24 | 2 | 123 | 103 | 431 | 239 |
| Skatt på årets resultat | 0 | 54 | 75 | 84 | 93 | 52 |
| Årets resultat | −24 | −53 | 48 | 20 | 338 | 187 |
BalansräkningBelopp i tkr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| TILLGÅNGAR | 520 | 2 417 | 2 171 | 2 115 | 1 671 | 953 |
| Anläggningstillgångar | 250 | 725 | 1 100 | 1 140 | 629 | 0 |
| Materiella anläggningstillgångar | – | – | 0 | 15 | 29 | 0 |
| Inventarier, verktyg och installationer | 0 | 0 | 0 | 15 | 29 | 0 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 250 | 725 | 1 100 | 1 125 | 600 | 0 |
| Andra långfristiga fordringar | 250 | 725 | 1 100 | 1 125 | 600 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 270 | 1 692 | 1 071 | 975 | 1 042 | 953 |
| Varulager m.m. | 23 | – | – | – | – | – |
| Färdiga varor och handelsvaror | 23 | – | – | – | – | – |
| Kortfristiga fordringar | 140 | 1 187 | 511 | 495 | 666 | 396 |
| Kundfordringar | 0 | 8 | 489 | 490 | 666 | 363 |
| Fordringar hos koncernföretag | 105 | 233 | – | – | – | – |
| Övriga fordringar | 35 | 96 | 22 | 5 | 0 | 33 |
| Förutbetalda kostnader och upplupna intäkter | 0 | 850 | – | – | – | – |
| Kassa och bank | 108 | 506 | 560 | 480 | 376 | 557 |
| EGET KAPITAL OCH SKULDER | 520 | 2 417 | 2 171 | 2 115 | 1 671 | 953 |
| Eget kapital | 126 | 297 | 398 | 470 | 577 | 239 |
| Bundet eget kapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Aktiekapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Fritt eget kapital | 76 | 247 | 348 | 420 | 527 | 189 |
| Balanserat resultat | 100 | 300 | 300 | 400 | 189 | 2 |
| Årets resultat | −24 | −53 | 48 | 20 | 338 | 187 |
| Obeskattade reserver | 265 | 465 | 415 | 315 | 315 | 175 |
| Periodiseringsfonder | 265 | 465 | 415 | 315 | 315 | 175 |
| Kortfristiga skulder | 129 | 1 655 | 1 358 | 1 330 | 779 | 539 |
| Leverantörsskulder | 5 | 34 | 12 | 21 | 45 | 76 |
| Skulder till koncernföretag | 0 | 48 | 593 | 677 | 0 | 38 |
| Skatteskulder | 31 | 104 | 82 | 42 | 44 | 32 |
| Övriga skulder | 93 | 219 | 424 | 385 | 328 | 227 |
| Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter | 0 | 1 250 | 247 | 206 | 363 | 166 |
Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr
Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styrelsens förslag | 0 | 147 | 48 | 120 | 127 | – |
| Annan föreslagen utdelning | – | 147 | 48 | – | – | – |
| Medel att disponera | – | – | – | 420 | 527 | – |
Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext
En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.
2025
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2024
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2023
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2022
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
2021
Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition
Styrelsens förslag godkändes
Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.
Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag
Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr
Andra långfristiga fordringar
| Post | 2025-04-30 | 2024-04-30 | 2023-04-30 | 2022-04-30 |
|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 250 | 725 | 1 100 | 1 125 |
| Årets inköp | 0 | 75 | 200 | – |
| Försäljningar och utrangeringar | 0 | 250 | 225 | – |
Inventarier, verktyg och installationer
| Post | 2025-04-30 | 2024-04-30 | 2023-04-30 | 2022-04-30 | 2021-04-30 | 2020-04-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Anskaffningsvärde | 0 | 0 | 43 | 43 | 43 | 0 |
| Årets inköp | – | – | – | 0 | 43 | 0 |
| Försäljningar och utrangeringar | 0 | 43 | 0 | – | – | – |
| Ackumulerade avskrivningar | 0 | 0 | 43 | 29 | 14 | 0 |
| Årets avskrivningar | – | 0 | 15 | 14 | 14 | 0 |
| Återförda avskrivningar | 0 | 43 | 0 | – | – | – |
Om bolaget
- Adress
- ÅLDERMANSGATAN 10, 227 64 LUND
- Registrerat
- 2011-09-26
- Bransch
- Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Verksamhet enligt registret
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva e-handel, import och produktion främst inom skönhet, kläder, parfym och accessoarer samt därmed förenlig verksamhet. Bolaget representerar och utvecklar en grupp varumärken.
Bankgironummer
- 883-3436
- Successify AB
kontrollerat 2026-10-09
Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025
- Regelverk
- K2
- Revision
- Nej, årsredovisningen är inte reviderad
- Årsstämma
- 2025-08-28
- Programvara
- Visma Bokslut
Allmänt om verksamheten
Företaget med säte i Lund registrerades år 2011 och har sedan dess bedrivit ekonomisk konsultation inom området ekonomi och redovisning under namnet Camrer Ordning & Reda AB. Under räkenskapsåret ändrades verksamhetsinriktning till att bedriva e-handel samt import och produktion inom skönhet, kläder, parfym och accessoarer. Bolaget representerar och utvecklar en grupp varumärken. I samband med detta ändrades företagsnamnet till Successify AB. Företaget är ett helägt dotterbolag till Flintevång Invest AB, 556933-3155, med säte i Staffanstorp.
Årsredovisningarna i original
Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.
Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna
Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.
Moderföretag
-
Flintevång Invest AB
Visa källuppgift
on inom skönhet, kläder, parfym och accessoarer. Bolaget representerar och utvecklar en grupp varumärken. I samband med detta ändrades företagsnamnet till Successify AB. Företaget är ett helägt dotterbolag till Flintevång Invest AB, 556933-3155, med säte i Staffanstorp.
-
Flintevång Invest AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Kävlinge registrerades år 2011 och bedriver sedan dess ekonomisk konsultation inom området ekonomi och redovisning. Företaget är ett helägt dotterbolag till Flintevång Invest AB, 556933-3155, med säte i Staffanstorp.
-
Flintevång Invest AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Kävlinge registrerades år 2011 och bedriver sedan dess ekonomisk konsultation inom området ekonomi och redovisning. Företaget är ett helägt dotterbolag till Flintevång Invest AB, 556933-3155, med säte i Staffanstorp.
-
Flintevång Invest AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Kävlinge registrerades år 2011 och bedriver sedan dess ekonomisk konsultation inom området ekonomi och redovisning. Företaget är ett helägt dotterbolag till Flintevång Invest AB, 556933-3155, med säte i Staffanstorp.
-
Flintevång Invest AB
Visa källuppgift
Företaget med säte i Kävlinge registrerades år 2011 och bedriver sedan dess ekonomisk konsultation inom området ekonomi och redovisning. Företaget är ett helägt dotterbolag till Flintevång Invest AB, 556933-3155, med säte i Staffanstorp. Spridningen av coronaviruset har inte påverkat utvecklingen av företagets verksamhet, ställning och resultat.