Genomsyn

Start › Stockholms län › Huddinge

klinten förvaltning AB

556865-1623AktiebolagAktivtRäkenskapsår 2025-01-01 – 2025-12-31

Omsättning 2025
65 tkr
Resultat efter fin. poster 2025
33 tkr
Årets resultat 2025
33 tkr
Eget kapital 2025
298 tkr

Utveckling8 räkenskapsår

20252025: 65 tkr65 tkr20242024: 20 tkr20 tkr20232023: 0 kr0 kr20222022: 0 kr0 kr20212021: 0 kr0 kr20202020: 0 kr0 kr20192019: 0 kr0 kr20182018: 29 tkr29 tkr

ResultaträkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
Rörelseintäkter, lagerförändringar m.m. 65200000
Nettoomsättning 6520––––
Rörelsekostnader 32366181421
Handelsvaror 20−3–––
Övriga externa kostnader 3136918146
Av- och nedskrivningar 0000015
Rörelseresultat 33−16−6−18−14−21
Finansiella poster 000000
Övriga ränteintäkter och liknande resultatposter 0000––
Räntekostnader och liknande resultatposter 000000
Resultat efter finansiella poster 33−16−6−18−14−21
Bokslutsdispositioner ––––037
Förändring av periodiseringsfonder ––––037
Resultat före skatt 33−16−6−18−1416
Skatt på årets resultat ––––03
Årets resultat 33−16−6−18−1413

BalansräkningBelopp i tkr

Post202520242023202220212020
TILLGÅNGAR 308271287273311325
Anläggningstillgångar 555555
Materiella anläggningstillgångar 555555
Inventarier, verktyg och installationer 555555
Omsättningstillgångar 303266282268306320
Kortfristiga fordringar 245243274254299309
Fordringar hos koncernföretag 232232252254276282
Övriga fordringar 12112202328
Kassa och bank 5822814710
EGET KAPITAL OCH SKULDER 308271287273311325
Eget kapital 298266282288306320
Bundet eget kapital 505050505050
Aktiekapital 505050505050
Fritt eget kapital 248216232238256270
Balanserat resultat 216232238256270257
Årets resultat 33−16−6−18−1413
Kortfristiga skulder 1055−1465
Skatteskulder ––0−10––
Övriga skulder ––0−910
Upplupna kostnader och förutbetalda intäkter 1055555

Vinstdisposition och utdelningBelopp i tkr

Förslag, beslutsunderlag och faktisk betalning är olika steg.

Post202520242023202220212020
Medel att disponera –––238256–

Förklaringar, beslut och riskeroriginaltext

En saknad rad betyder att rapporten inte innehöll fältet.

2025

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2025

2024

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2024

2023

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2023

2022

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2022

2021

Bolagsstämmans beslut om vinstdisposition

Styrelsens förslag godkändes

Årsstämman beslöt att godkänna styrelsens förslag till vinstdisposition.

Källfält: se-comp-base:ArsstammaResultatDispositionGodkannaStyrelsensForslag

Öppna årsredovisningen för 2021

Noter om anläggningstillgångarBelopp i tkr

Inventarier, verktyg och installationer

Post2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-312020-12-312019-12-31
Anskaffningsvärde 85858585858585
Ackumulerade avskrivningar 80808080808065
Årets avskrivningar –––––15–

Om bolaget

Adress
STAFFANSVÄGEN 12, 141 43 HUDDINGE
Registrerat
2011-09-20
Bransch
Övrig stödverksamhet avseende landtransport

Verksamhet enligt registret

Fastighetsförvaltning, fastighetsservice samt därmed förenlig verksamhet.

Bankgironummer

808-6795
MELINS ELEKTROMONTAGE I STOCKHOLM
kontrollerat 2026-10-09

Senaste årsredovisningenräkenskapsår 2025

Regelverk
K2
Revision
Nej, årsredovisningen är inte reviderad
Årsstämma
2026-06-25
Programvara
Wolters Kluwer Capego

Allmänt om verksamheten

Allmänt om verksamheten Under året har ingen verksamhet bedrivits. Bolaget är ett helägt dotterbolag till Södershorn Fastighetsförvaltning AB med org.nr. 556512-4772. Företaget har sitt säte i Huddinge .

Väsentliga händelser

Väsentliga händelser under räkenskapsåret Inga väsentliga händelser under året.

Årsredovisningarna i original

Rapporten som den lämnades in till Bolagsverket, med underskriftssidorna borttagna. Siffrorna på den här sidan är hämtade ur dessa handlingar, och det är här de går att kontrollera.

ÅrStorlek
20258 kB Öppna
20248 kB Öppna
20238 kB Öppna
20228 kB Öppna
20218 kB Öppna

Dokumenterade koncernrelationerur årsredovisningarna

Uppgifterna gäller den angivna rapportperioden och beskriver inte säkert dagens ägande.

Moderföretag